7041. Miért ássák el a kutyák a csontokat és egyéb finomságokat
Kutyád ösztönből rejti el a csontokat, játékokat és egyéb értékes tárgyakat. Ez a cikk három fő okot ismertet – táplálék-eltárolás, stressz és unalom – miért cselekszik így.
Kutyád ösztönből rejti el a csontokat, játékokat és egyéb értékes tárgyakat. Ez a cikk három fő okot ismertet – táplálék-eltárolás, stressz és unalom – miért cselekszik így.
A megfelelő nyugalom és türelem elengedhetetlen ahhoz, hogy a kedvenced igazi karakterét megörökítsd. Ismerd meg Vincent Lagrange profi fotós titkos trükkjeit!
Egy könnyen elkészíthető, saját készítésű csipogós kutyajáték garantálja kedvenced örömét, akár tréninghez, akár ölelgetős társaságként is.
Tanítsd macskádnak a jelnyelvet is, ha pozitív megerősítést használsz. Ez a módszer egyszerű, erősíti a kapcsolatot és szórakoztató.
Ismerd meg, miért választják egyre többen a macskák WC-tréningjét, és olvasd el az ezzel járó egészségügyi, valamint viselkedési kockázatokról szóló figyelmeztetéseket.
Gyógyszeres kezelés és oltás után is kell a vitamin-bélflóra regeneráló is. Szerintem védőoltást adni legyengült beteg szervezetnek adni veszélyes.N ekem ez már okozott betegség felfokozást és elhullást. A megelőzés szerintem nagyon fontos.
A kutyák általában 4-6 hónapos korukra szobatisztává nevelhetők, - tehát nincs semmi elkésve. A gyakori kivitel segíthet, de azért nem árt egy állatorvosi ellenőrzés, mert ez kölyökkutyánál is túl gyakori vizelés. Az kutya saját illatmintájával is kinti természetes környezetben próbálkozzon és naponta 5-7 alkalommal vigye ki, füves, más kutyák által kevésbé látogatott területre. Póráz nélküli szabad játékot, evést/ivást követően előbb-utóbb eredményt fog elérni. A szobatisztaságra szoktatás szabályairól itt olvashat még: Szobatisztaságra a kiskutyát is nevelni kell Milyen gyakran vigyem ki a kutyát szobatisztaságra nevelés közben? Hiába ütöm a kis yorkie kutyusom, nem hajlandó az udvaron "kimenni" Hogyan szoktassam rá 3 hónapos yorkshire terrieremet a szobatisztaságra?
A bőr megbetegedésének sok oka lehet. Lehet fertőző (pl. rüh atka), és lehet valamilyen belgyógyászati ok (pl hormonzavar), és még számtalan megbetegedés. De sokszor találkozhatunk a bőr gombás elváltozásával is. Ilyenkor a szőr foltokban töredezik, illetve hullik ki. Ez a szőrhiányos terület pikkelyszerűen hámlik, és esetenként viszket. A vakarózás miatt másodlagosan gennyes bőrgyulladás is kialakulhat. Kezelésként a szőrhiányos bőrfelület gombaölő szerrel való ecsetelését végezhetjük el. Mivel az atka és a gombafertőzés tünetei hasonlóak, teljes biztonsággal csak laboratóriumi vizsgálattal lehet elkülöníteni azokat. Ennek megállapítására állatorvosi vizsgálatra, kivizsgálásra van szükség. Javaslom minél hamarabb keresse fel állatorvosát!
Nehéz látatlanban megmondani, hogy mi okozhatta a fehér, nyálkás réteget a teknős akváriumában. Legtöbbször ürítés után szokott ilyen kialakulni, különösen ha vízszűrő sincs az akváriumban. A citromlé egyébként nem káros a teknős egészségére (főleg ha természetes, és nem sűrítményből készült).
Kedves kérdező! Ha ennyi ideje nem sikerült pontos diagnózishoz jutni, a problémát végleg megszüntetni, miből gondolja, hogy bármelyik itt válaszoló állatorvos látatlanban, vizsgálatok nélkül bármit is tudna mondani? Én biztosan nem vállalkozom ilyesmire! Véleményt mondani, a kérdéseit megválaszolni csak tisztességesen elvégzett alapos vizsgálatok után lehet. Már csak azért is, mert a véleményéért felelősséggel tartozik majd az is, aki azt kiadta, kimondta.