7056. Gondos Befogadó Anyuka Bucket Listája: Suzy, a Rákkal Küzdő Kutyánk
Suzy, a rákos kutya már 50 élményt élt meg a 70 pontból álló bucket listáján, amellyel boldog és tartalmas pillanatokat szeretne szerezni az életében.
Suzy, a rákos kutya már 50 élményt élt meg a 70 pontból álló bucket listáján, amellyel boldog és tartalmas pillanatokat szeretne szerezni az életében.
Töltsd meg a karácsonyi időszakot új hagyományokkal, élményekkel és varázslatos pillanatokkal kedvenced társaságában. Ünnepeljetek együtt, és erősítsétek a köteléket!
Megbízható állatfelügyelő keresése kulcsfontosságú, ha munkából vagy utazásból távol tartózkodsz, így biztos lehetsz abban, hogy kedvenced szeretetteljes és otthonos környezetben pihen.
A COVID-19 idején megnövekedett kutyaörökbefogadások miatt egyre több kutyakaki halmozódik fel az amerikai kertekben és parkokban. Ez komoly higiéniai problémákat okoz.
A hospice gondozás segít abban, hogy kedvenced utolsó napjait fájdalomcsillapítással és kényelemmel tölthesse, így még több értékes közös pillanatban lehet részetek.
Igen sajnos ilyen előfordul. A bénulás is egyre gyakoribb tünet a nyusziknál- szerintem ez már a tenyésztés egyik hátulütője lehet.:( a szemét valóban megszúrhatta valami- a szénában is vannak olyan erősebb szálak amik okozhatnak ilyet. Sajnos sok esetben nem lehet sok mindent tanácsolni. Én kamillateát adnék neki a csepp helyett. Kis vattával mosogassad a szemét. Az fertőtlenít. És elvileg magától el kéne tűnnie ennek a pirosságnak. Az is lehet hogy magától a csepptől piros már, hogy irritálja a szemet. A természetes dolgok sokszor többet segítenek... Hogyan kell játszani a nyuszival ketrecen kívül? Tippek a nyúlápolásához
Az emlődaganatok hormonfüggőek, ami azt jelenti, hogy minden lezajlott tüzelés növeszt valamennyit a meglévő daganatok méretein, és azokon is, amelyek már régebben meg vannak, csak még nem látszanak, nem érezhetők. Így, a most esedékes tüzelés előtt elvégzett műtéttel ezt meg lehetne előzni. (Nem tudom, esett-e szó róla az állatorvossal, de a probléma megoldásának része az is, hogy nem csak a daganatokat kellene eltávolítani, hanem a kutyát is jó lenne egyben ivartalanítani, mert e nélkül a következő tüzelés után újra jó eséllyel elindulnak fejlődésnek újabb emlődaganatok.) Ilyen megközelítésből én is inkább még most operáltatnám meg, és nem várnám meg az esedékes tüzelést. Egy jó állatorvosnak manapság már nem okozhat gondot a műtét során a közelgő tüzelés sem. Hogyan ápoljuk emlődaganatos kedvencünket?
Általában nyulaknak kifejezetten kevés készítmény van a piacon, ha mégis akkor is nagytestű nyulaknak amiket telepeken tenyésztenek. Általában ezeket súly alapján kell adagolni a nyuszinak mert a nagytestűeknek más mennyiség kell. De legtöbbször az emlősöknek való készítményt szokták felírni a nyusziknak is és jó hatással lehet is használni őket...
Ha a viselkedése nem mutat változást, nem vakarja vagy rázza a fejét akkor valószínűleg nincs nagy baj. Érdemes lenne azért megpróbálni óvatosan kimosni pl, fecskendővel vagy szobai növény spriccelővel mert ha tényleg homokszem akkor megkarcolhatja a szemét. Szakállas agáma - bemutatjuk a rettenetes hüllőt izgalmi állapotban Agáma a terráriumban - a szakállas agáma tartása és gondozása
Külön kell fejni minden kecskét, kiderül akkor melyik a problémás. Tesztelni kell a tejüket van-e gyulladásos folyamat, illetve mitől. A kezelést utána lehet eldönteni.