7061. Nemzeti Kutyák Napja 2024: Ezekért szeretjük kedvenceinket
A Nemzeti Kutyák Napja alkalmából elmesélem, miért ünneplem négylábú barátaimat, akik életünket örömmel, hűséggel és felejthetetlen kalandokkal töltik meg.
A Nemzeti Kutyák Napja alkalmából elmesélem, miért ünneplem négylábú barátaimat, akik életünket örömmel, hűséggel és felejthetetlen kalandokkal töltik meg.
A vadon élő kisállatok csábítóak, de nem mindig kell azonnal beavatkoznod. Ismerd meg a megfelelő segítségnyújtás lépéseit!
Az ünnepi időszak nem csak a díszekről és a fényről szól. Gondoskodj arról, hogy beszilárdulva, biztonságban és örömmel élvezhesd ezeket a napokat kedvenceiddel!
Macskádat játékos, jutalom alapú módszerekkel tanítsd meg nyolc hasznos parancsra, így a mindennapokban szorosabb kapcsolatot alakíthatsz ki vele, és élvezheted az edzés örömét.
Valerie Reid a Whispering Willows Senior Dog Sanctuary tulajdonosaként az elhagyott idős kutyák utolsó napjait teszi otthonossá, szeretettel és gondoskodással.
Sajnos nem csak az embereknél, de a kutyák körében is egyre terjed az allergiás megbetegedés. Az allergia kezelése szelíd módszerekkel, mint amilyen a homeopátia is, nagyon összetett feladat, és mindenképpen egyedi kezelést igényel. Igen sok tényezőt kell figyelembe venni ahhoz, hogy ténylegesen hatásos kezelésben részesülhessen kis kedvence. Ehhez egy személyes találkozásra van szükség a homeopata állatorvossal. Gyorsítja a tünetek enyhülését, ha gyógynövényekkel ill. gyógytáplálékokkal is kiegészítjük a kezelést. Ha szeretne homeopátiás segítséget kedvencének, javaslom, hogy személyesen keressen fel egy homeopata állatorvost, aki egyedileg (!) a legmegfelelőbb szert / szereket ki tudja választani kedvence számára. Ha szeretné, én is szívesen segítek: 06 (20) 928-4425. Addig is, míg ez megtörténik, tudok Önnek javasolni egy homeopátiás kenőcsöt a gyulladt bőrterületek kezelésére: HALICAR kenőcs (humán patikában kapható). Teljesen megszüntetni nem fogja a tüneteket, de enyhítheti azokat. Mielőbbi gyógyulást kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos.
Kedves Gazdi! Javaslok 12 óra koplaltatást, ha megszűnt a hányás rizses diétát. Ha ennek ellenére nem szűnnek a panaszok, keresse fel állatorvosát!
Kedves Gazdi! A leírt tünetek alapján nem lehet pontos diagnózist megállapítani. Az egyszerű megfázástól a súlyosabb belgyógyászati megbetegedésig bármi szóba jöhet. Javaslom, keresse fel állatorvosát!
Azt nem írta, hogy a kutyája fiú-e vagy lány, de valószínűsítem, hogy lány. Ebben az esetben ez egy ún. fiatalkori hormonhiányos hüvelyhurut, ami a nemi éréssel elmúlik majd. Addig tüneti kezeléssel lehet kezelgetni, de tartós javulás csak az első tüzelés után várható.
Azt kell mondjam, hogy rossz a kérdés megközelítése! A gerincsérvvel a legjobb (és legtartósabb) eredmények az időben elvégzett műtéttel érhetők el. A mai álláspont az, hogy ha a kutya max. 3 napon belül műtétre kerül, ez hozza a legjobb eredményt. Műtét nélkül rendkívül kiszámíthatatlan a jövő. Ilyenkor sok mindennel lehet próbálkozni, de ezek eredményessége kétséges, ill. nagyon egyedi. (Ami az egyiknél segít, az a másiknál nem.)