7101. Hogyan különböztethető meg a szürkehályog és az öregedéssel járó szemhomály?
Ismerd meg a különbséget az öregedéssel járó szemhomály és a szürkehályog között, hogy időben felismerd, ha kedvenced látása veszélyben van!
Ismerd meg a különbséget az öregedéssel járó szemhomály és a szürkehályog között, hogy időben felismerd, ha kedvenced látása veszélyben van!
Ha valaha is vásároltál már aranyáron cicafekhelyet, majd láttad, ahogy a macskád félvállról odanéz, majd inkább beül a csomagolásba – akkor ez a cikk neked szól.
Az internet népe csak mohácsi vándor néven ismerte azt a kutyát, amelyik több száz kilométert tett meg a Dél-Dunántúlon. Miután befogták, gazdisodott.
A digitalizáció korában egyre többen élnek az online tanulás kínálta lehetőségekkel. Mindegy, hogy egy új hobbit keresel, vagy a szakmai karrieredet akarod erősíteni – a virtuális tanfolyamok szinte kifogyhatatlan tárházát kínálják a tudásnak. Számok is alátámasztják ezt a trendet: 2021-ben a globális e-learning piac mérete meghaladta a 250 milliárd dollárt, és ez a szám várhatóan 2026-ra kétszeresére nő. Bizony, a tanulási formák, módszerek átalakulóban vannak, és az online tanfolyamok ennek a zászlóvivői.
A kutyák rendkívül intelligens és érzékeny állatok, és gyakran úgy tűnik, mintha pontosan tudnák, mi történik körülöttük. De vajon tényleg emlékeznek a múlt eseményeire? Mit mutatnak a tudományos kutatások a kutyák emlékezőtehetségéről?
Nekem úgy tűnik, hogy nem igazán tiszta a kép, hogy mi is pontosan a kutyájuk problémája. Gyanítom, hogy a hallójárat beszűküléséről van szó, ami az idült gyulladás következménye lehet. Azt tudnám ajánlani, hogy távolból történő megoldás keresés helyett hozzáértő állatorvosnak kellene a kutyát megmutatni, de nem akkor, amikor legközelebb hazajön külföldről, hanem minél előbb.
Kedves Gazdi! A 8 éves palotapincsi már nem fiatal, érdemes lenne megmutatni állatorvosnak, mert nehéz lenne látatlanban megtippelni, hogy miért nem találja a helyét.
A por ltt nem ér sokat (meg lenyalhatja), nyakörv adható 3 hónaposnak, féreghajtás, alapos bolhairtás után. amennyiben nem vakarózik, begyógyula seb. Üdv
A Cushing-kór gyakori betegség a kutyáknál, és valóban komoly probléma, de ma már közel sem annyira kezelhetetlen, vannak erre jó gyógyszerek, amelyekkel teljesen meggyógyítani nem lehet, de igen sokat javíthat az állapotán. Az sem igazán mindegy, hogy valóban van-e daganat valahol a szervezetében, vagy ez csak egy sejtés? Ezt mindenképpen ki kellene vizsgáltatni és pontosan kéne tudni. Igazából én azt ajánlanám, hogy keressenek egy másik állatorvost, aki esetleg más szemlélettel, több tapasztalattal tud hozzáállni a betegségéhez. A homneopátiás kezelési léehetőségről én nem tudok nyilatkozni, én nem vagyok homeopata állatorvos.
Üdvözlöm, A lényeg az lenne, hogy a takarmányunk kb. 90% a fagyasztott kishalból álljon. Ha ez nem megoldható, jobb ha inkább nem kapnak minden nap... de szárított eleséget ne kapjanak ilyen sokat, mert az nem megfelelő nekik. -Éva