7101. Hogyan különböztethető meg a szürkehályog és az öregedéssel járó szemhomály?
Ismerd meg a különbséget az öregedéssel járó szemhomály és a szürkehályog között, hogy időben felismerd, ha kedvenced látása veszélyben van!
Ismerd meg a különbséget az öregedéssel járó szemhomály és a szürkehályog között, hogy időben felismerd, ha kedvenced látása veszélyben van!
Ha valaha is vásároltál már aranyáron cicafekhelyet, majd láttad, ahogy a macskád félvállról odanéz, majd inkább beül a csomagolásba – akkor ez a cikk neked szól.
Az internet népe csak mohácsi vándor néven ismerte azt a kutyát, amelyik több száz kilométert tett meg a Dél-Dunántúlon. Miután befogták, gazdisodott.
A digitalizáció korában egyre többen élnek az online tanulás kínálta lehetőségekkel. Mindegy, hogy egy új hobbit keresel, vagy a szakmai karrieredet akarod erősíteni – a virtuális tanfolyamok szinte kifogyhatatlan tárházát kínálják a tudásnak. Számok is alátámasztják ezt a trendet: 2021-ben a globális e-learning piac mérete meghaladta a 250 milliárd dollárt, és ez a szám várhatóan 2026-ra kétszeresére nő. Bizony, a tanulási formák, módszerek átalakulóban vannak, és az online tanfolyamok ennek a zászlóvivői.
A kutyák rendkívül intelligens és érzékeny állatok, és gyakran úgy tűnik, mintha pontosan tudnák, mi történik körülöttük. De vajon tényleg emlékeznek a múlt eseményeire? Mit mutatnak a tudományos kutatások a kutyák emlékezőtehetségéről?
Csak ivartalanítva javaslom a kutyák együtt tartását. Rokonok közti párosodás esetén sok probléma léphet fel a kiskutyáknál. Hogy mi baja lehetett, azt nem tudom. De az biztos, hogy nem szabad egy kutyának évente kétszer fialni. Ez nagyon megterheli a szervezetét! És a kiskutyák megfelelő elhelyezése is nehézkes. Ajánlom, hogy az összes kutyájukat - fiúkat, lányokat is -ivartalanítsák, és ezt a szomszédoknak is lehet tanácsolni!
:)) Ha megint megnő a "csuha", akkor újból le kell vágni! :) Ha komondor vagy puli, akkor azért úgy is lehet hagyni, csuhástul! És ha koszos vagy büdös lesz, akkor kell csak csuhátlanítani! :) Illetve érdemes tiszta (füves vagy murvás) környezetben tartani, így nem koszolódik annyira, a csuhéja. :)
Leggyakoribb az atkásság, de gombásság, tetvesség és ekcéma is lehet (ez utóbbi nem fertőző). (És persze ezek miatti másodlagos bakteriális fertőzés is előfordulhat.) Mivel gyakran én sem tudom eldönteni, melyikről van szó, kombinált kezelést szoktam alkalmazni. Általában az injekciókat ismételni is kell és otthon is szükséges kezelni. A bőrkaparék-vizsgálat laborára valóban nem olcsó, pár ezer forint, ezért viszonylag rikán kerül rá sor kisrágcsálók esetén.
Ha a csőr túlnövése akadályozza a madár táplálékfelvételét, akkor okvetlenül forduljon állatorvoshoz. A csőr deformálódását állatorvos tudja korrigálni.
A problémát vagy külső-belső élősködők vagy egy fejlődési rendellenesség (francia vedlés) okozza. Az előbbi esetben parazitamentesítéssel orvosolható a probléma, az utóbbi eset sajnos nem kezelhető/gyógyítható.