7101. Nem kóborol tovább a "mohácsi vándor"
Az internet népe csak mohácsi vándor néven ismerte azt a kutyát, amelyik több száz kilométert tett meg a Dél-Dunántúlon. Miután befogták, gazdisodott.
Az internet népe csak mohácsi vándor néven ismerte azt a kutyát, amelyik több száz kilométert tett meg a Dél-Dunántúlon. Miután befogták, gazdisodott.
A digitalizáció korában egyre többen élnek az online tanulás kínálta lehetőségekkel. Mindegy, hogy egy új hobbit keresel, vagy a szakmai karrieredet akarod erősíteni – a virtuális tanfolyamok szinte kifogyhatatlan tárházát kínálják a tudásnak. Számok is alátámasztják ezt a trendet: 2021-ben a globális e-learning piac mérete meghaladta a 250 milliárd dollárt, és ez a szám várhatóan 2026-ra kétszeresére nő. Bizony, a tanulási formák, módszerek átalakulóban vannak, és az online tanfolyamok ennek a zászlóvivői.
A kutyák rendkívül intelligens és érzékeny állatok, és gyakran úgy tűnik, mintha pontosan tudnák, mi történik körülöttük. De vajon tényleg emlékeznek a múlt eseményeire? Mit mutatnak a tudományos kutatások a kutyák emlékezőtehetségéről?
Idén már 21 kutyabarát strand és fürdetőhely várja országszerte a kutyásokat. Mutatjuk, hogy hol vannak ezek.
Segíts kutyádnak könnyebben megszokni az egyedüllétet néhány egyszerű módszerrel: gyakorlati rutinnal, csendes érkezéssel, rendszeres mozgással, parancsgyakorlással és ételalapú játékokkal.
Az állandó stressz hosszabb távon betegségek kialakulását segítheti elő, ezért az ilyen helyzeteket hasznos mielőbb kezelni. Több dolog is okozhat ilyen jellegű stresszt, elsősorban egy komolyabb részleges vízcserét és hőmérséklet csökkentést alkalmaznék, illetve ellenőrizném a szűrést, amennyiben nincs változás próbálnám felderíteni a további lehetséges okokat. Az aranyhalak egyébként hideg vízi édesvízi fajok, télire a 22°C is túlzás és felesleges tartásukhoz (a különböző típusok között ugyan vannak kevésbé hidegtűrők, azonban ennél jóval alacsonyabb hőmérsékletet még mindegyik gond nélkül elvisel).
A leírt viselkedésnek több oka is lehet. A leggyakrabban párban tartott teknősöknél fordul elő. Ilyenkor a hím a mellső láb remegtetésével próbál közeledni (udvarolni) a nőstényhez. Több hím együtt tartása esetén azonban a domináns viselkedés egyik megnyilvánulása is lehet. A rangsorban előrébb álló állat így jelzi a fölényét. Ameddig ez ennyiben kimerül, úgy aggodalomra nincs ok. Érdemes azonban odafigyelni mert ha gyakran verekszenek is, úgy külön kell elhelyezni őket a sérülések megelőzése érdekében.
Az a baj, hogy igazából nem tudjuk, az állatorvos kolléga milyen diagnózist állított fel, illetve mi alapján kezeli a cicát, pedig ez ebből a szempontból fontos körülmény lenne. 3 hónapos korban ezekkel a tünetekkel elsősorban a vírusos macskafertőző betegségek jönnek szóba. Jó lenne azt is tudni, hogy a tenyésztő beoltatta-e egyáltalán ezek ellen, amíg nála volt a cica? Szóval, én azt ajánlom, ne legyen szemérmes, és a kérdéseit a kezelőorvosnak tegye fel, vele beszélje meg, hogy ő hogyan ítéli ezt meg? Olvass tovább! Ezek a leggyakoribb fertőző betegségek macskáknál!
A leopárd gekkó és a szakállas agáma eltérő földrészen és eltérő élőhelyen fordul elő a természetben. Terráriumi tartás esetén is eltérő igényeik vannak, amit célszerű be is tartani. Én nem javasolnám az együtt tartásukat. Külön terráriumban életfolyamataikat is sokkal jobban lehet megfigyelni (pl. étvágy,viselkedés, stb.).
A takarmányozását kellene felülvizsgálni.