7101. Hogyan különböztethető meg a szürkehályog és az öregedéssel járó szemhomály?
Ismerd meg a különbséget az öregedéssel járó szemhomály és a szürkehályog között, hogy időben felismerd, ha kedvenced látása veszélyben van!
Ismerd meg a különbséget az öregedéssel járó szemhomály és a szürkehályog között, hogy időben felismerd, ha kedvenced látása veszélyben van!
Ha valaha is vásároltál már aranyáron cicafekhelyet, majd láttad, ahogy a macskád félvállról odanéz, majd inkább beül a csomagolásba – akkor ez a cikk neked szól.
Az internet népe csak mohácsi vándor néven ismerte azt a kutyát, amelyik több száz kilométert tett meg a Dél-Dunántúlon. Miután befogták, gazdisodott.
A digitalizáció korában egyre többen élnek az online tanulás kínálta lehetőségekkel. Mindegy, hogy egy új hobbit keresel, vagy a szakmai karrieredet akarod erősíteni – a virtuális tanfolyamok szinte kifogyhatatlan tárházát kínálják a tudásnak. Számok is alátámasztják ezt a trendet: 2021-ben a globális e-learning piac mérete meghaladta a 250 milliárd dollárt, és ez a szám várhatóan 2026-ra kétszeresére nő. Bizony, a tanulási formák, módszerek átalakulóban vannak, és az online tanfolyamok ennek a zászlóvivői.
A kutyák rendkívül intelligens és érzékeny állatok, és gyakran úgy tűnik, mintha pontosan tudnák, mi történik körülöttük. De vajon tényleg emlékeznek a múlt eseményeire? Mit mutatnak a tudományos kutatások a kutyák emlékezőtehetségéről?
Feltétlenül meg kell röntgeneztetni. Ha valóban ficama volt,azon a krém nem segített. Frissen helyre lehet tenni egy kificamodott ízületet,később már csak műtéttel. Nem biztos,hogy ficamról van szó.
A probléma az állandósult rossz szokás, a tolltépés, ami hullámospapagájokra kevéssé jellemző. A jelenlegi "pártól" való elkülönítés, új pár beszerzése javíthat a helyzeten, de ennek esélye közel sem 100%-os. Minél több foglalkozás lehetőségét kellene biztosítani, rágható, rázható játékok, csipegethető leveles,bugás gyomok kalitba helyezésével.
A sérülésre Betadinos ecsetelést javaslok. A madarakat tegye külön volierbe. A viaszbőr valószínűleg nem fog tökéletesen regenerálódni, de ez csak esztétikai hiba.
Ha pár napos, akkor csak egy lehetőség van:azonnal találni egy éppen szoptató anyamókust és a kicsit belekeverni a többi közé. Át kell vegye az alom szagát, ezért egy fél órára el kell távolítani az anyát. Így valószínűleg el fogja fogadni és sajátjaként felneveli. Mivel kevés az esély hogy a közelben lesz valaki, akinek van éppen szoptató mókusa, ezért meg lehet próbálni patkánnyal vagy egérfélével is.
Kedves Cecília! Amiket megnevezett, az mind alkalmas hely lehet egy kutyus részére. Persze elsősoban majd ő fog választani. De természetesen önnek szerepe lehet abban, hogy mit enged meg és mit nem. Szerintem majd közösen fogják kialakítani a mindekinek tetsző megoldást. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc