7121. Te stresszeled a kutyádat?
Az új kutatás szerint a Linköpingi Egyetem kutatói szőrminta-vizsgálattal kimutatták, hogy a kutyák stresszszintje szorosan tükrözi a gazdák hosszú távú feszültségét.
Az új kutatás szerint a Linköpingi Egyetem kutatói szőrminta-vizsgálattal kimutatták, hogy a kutyák stresszszintje szorosan tükrözi a gazdák hosszú távú feszültségét.
A túl heves játék nemcsak zajos, de veszélyes is. Tudd meg, mikor lép át a kutyád a határon, és hogyan segíthetsz neki lelassulni.
A „touch” trükk könnyen elsajátítható, mégis rengeteg helyzetben segít a sétától a félelmek leküzdéséig, ezért érdemes lépésről lépésre megtanulni.
A szeparációs szorongás komoly stresszt okozhat a kutyádnak. Ebben az útmutatóban megmutatjuk, hogyan segít a fokozatos szoktatás és a türelem a nyugodt mindennapok visszaállításában.
Öt vidám feladat az apporttól az agilityig, otthonra és szabadba, amelyek erősítik a köztetek lévő kapcsolatot
Ha tud még egy kis türelemmel lenni, jót tenne a kiskutyának, ha 8 hetes koráig a mamájánál és testvérei között maradhatna. Addig többszöri féreghajtáson kell átesnie, majd 7-8 hetesen először kell kapnia az első védőoltását. A tenyésztővel beszélje meg a kiskutya táplálását, kérjen az addigi ennivalójából, hogy ne történjen hirtelen takarmányváltás, ami az elválasztással együtt járó stresszel hasmenést is okozhat. Ha elhozta a kiskutyát, feltétlen vizsgáltassa meg választott állatorvosával , aki tájékoztatni fogja a további teendőkről.
A seb keletkezhetett verekedéstől, de mástól is. Azt javaslom mutassa meg egy állatorvos kollégának, látatlanban nem tudok segíteni.
Normális, valószínüleg nem fognak meghalni.
Ha valóban porckorongsérve van a bulldognak az bizonyosan nem depresszió miatt alakult ki. Én nem hiszem hogy csak a műtéti megoldás az egyedüli lehetőség. Gyógyszerekkel,esetleg akupunktúrás kezeléssel is jelentős javulás érhető el anélkül hogy a műtét kockázatát vállalni kellene. Az esélyeket a jó kondíció csak javítja.
- A kerítésen keresztüli kapcsolat az NEM igazán nevezhető kapcsolatnak. - Ajánlom figyelmébe a www.4tappancs.hu honlapon keresztül elérhető "Félős és agresszív kutyák" ismeretterjesztő e-oktatást. - sok tenéysztő nem megbízható- Sokkal korábban kellett volna szakemberhez fordulni! - A leírtak alapján a félelmi tünetek és reakciók eléggé összetettek, egy helyszíni megfigyelés, adatfelvétel és a tartási körülmények ellenőrzését követően lehet érdemben tanácsokat adni, tréning lehetőségeket megbeszélni. (Kb. 4-6 tréningóra szükséges és kb. 6 hónap után jelentkeznek az első érdemleges változások.) - Bach-virágterápiával lehet enyhíteni a tüneteket, de ezzel nem lehet teljeskörű változást elérni: http://bolthely.hu/4tappancs/lista/47b7299ecd481_BACH-VIRAGSZER Olvass tovább! Meddig él a golden retriever? Honyan neveljük meg a golden retrievereket?