7131. Szobatisztaság kölyökkutyánál: Mit tegyél baleset esetén?
A szobatisztaságra szoktatás kitartást igényel. Néhány egyszerű lépéssel gyors eredményt érhetsz el. Ismerd meg a három tipikus helyzetet!
A szobatisztaságra szoktatás kitartást igényel. Néhány egyszerű lépéssel gyors eredményt érhetsz el. Ismerd meg a három tipikus helyzetet!
A testbeszédből könnyen megállapíthatod, hogy a kutyád agresszív-e vagy csak megijed
A kutyák finom mozdulatokkal fejezik ki igényeiket. Ismerd meg a 19 leggyakoribb testi jelzést és mindennapi jelentésüket.
Az első 20 hét kulcsfontosságú a kölyökkutya szocializációjában. Ezek a tíz játékos gyakorlat magabiztosságot, barátságos viselkedést és boldogságot hoz mindkettőtöknek, hosszú távra megalapozva.
Kutyád értékes játékaira, csontjára vagy akár a zoknidra is vicsorog? Ez a cikk segít megérteni a tárgyvédő viselkedést, és lépésről lépésre bemutatja, hogyan kezeld.
Valószínűleg valamilyen átmeneti fájdalom, zsibbadás lehet. Nézzék át a talpait, ujjközeit, nem szúródott-e bele valami? Ha nem, és a probléma visszatér, akkor vizsgáltassák meg őt állatorvossal!
Kétségtelen, hogy a vér látványa mindig nagy aggodalmakat kelt, de azért koránt sincs akkora baj, mint gondolná! A vastag és végbél belső fala tele van apró, pici, vékonyfalú erecskékkel, amelyek egy kis erőlködés alkalmával könnyen megrepednek és ilyenkor pár csepp vér keveredik a bélsárba. Ez önmagában nem kóros, nem utal betegségre. Viszont gyakori követklezmény a hígabb és a túl kemény kaki ürítésénél. Az állatot mindig egyben kel nézni, és egy cicánál nagyon fontos, hogy milyen a kedve, eszik-e, jól múködik-e? Ha igen, akkor ezzel az apró tünettel nem nagyon kell foglalkozniuk.
Kedves Érdeklődő! Akkor lehet, nincs is baj? A hullámosok ivarérésekor derül ki, hogy hím, vagy tojó. Ilyenkor a csőr fölötti viaszos rész hímek esetében kékes lilás lesz, tojók esetében barnás, esetleg rózsaszínes.
Pl. a sok hányástól felületi trauma.
Valószínüleg létezik más megoldás is. Tudassa ezt a kezelő állatorvossal. Amennyiben ő nem partner a kezelés változtatásában , keressen fel egy más állategészségügyi intézményt. De előtte mindenképpen konzultáljon a kezelő állatorvossal. Üdv