7146. Kell-e félnünk a tőrösdarazsaktól?
A tőrösdarazsak az emberekre, a háziállatokra nem veszélyesek, irtásuk felesleges és törvénytelen - hívta fel figyelmet a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesült (MME)
A tőrösdarazsak az emberekre, a háziállatokra nem veszélyesek, irtásuk felesleges és törvénytelen - hívta fel figyelmet a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesült (MME)
Szigorodhatnak az állatvédelmi tárgyú jogszabályok Tuzson Bence igazságügyi miniszter és Ovádi Péter állatvédelemért felelős kormánybiztos közös törvényjavaslatának értelmében az állatok fokozottabb védelme érdekében.
Magyarországon a kullancsveszély az egész ország területén jelen van, de bizonyos régiókban és környezetekben nagyobb a kockázat, főként a következők miatt: erdőségek, magas páratartalom, dús aljnövényzet és az emberi vagy állati forgalom gyakorisága.
Ha családi házban vagy egy olyan lakásban élünk, amihez egy szabadtéri terület is tartozik, akkor annak számos pozitívuma lehet. Például szervezhetünk kerti partit nyáron, amire meghívhatjuk a barátainkat, ismerőseinket.
Ha valaki jogtalanul elvesz valaki mástól idegen dolgot, az a törvény szerint lopásnak minősül. Három dolognak kell ehhez egyidejűleg érvényesülnie – a dolog idegen, ingó és értékkel bíró legyen.
Igazából nem látom a leírtak alapján azt a szituációt, ami miatt mindenképpen kellene adni az antibiotikumot. Ha a vemhesség ideje alatt majdnem végig el volt nélküle, akkor az utolsó napokban mivel lenne jobb? Ezzel együtt a kezelő állatorvos látta, vizsgálta a kutyát, így ha ő szükségét látta ennek, lehet, hogy neki van igaza. Ezért leginkább vele kellene ezt a kérdést alaposan megbeszélni!
Kedves Gazdi! Itt nincs alternatíva, el kell vinni állatorvoshoz, mert a kutyája beteg! Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Erős fertőzés esetén előfordul, hogy "elől" is ürülnek. Ha egyébként más panasza nincs a kutyusnak, csak a kezelés 2 hét múlva esedékes ismétlése a teendő.
A tavasz beköszöntével nemcsak a papagájok párzási kedve, de a hangjuk is megjön. Emellett egyes nimfahímek hajlamosak túlságosan is sokat kiabálni. Ha ilyen madara van az természetesen hangosabb a másik két faj egyedeinél.
A tünet mögött több betegség is állhat. Ha a "hányás" nem az un. begytej megjelenése, akkor leginkább mérgezés lehet a háttérben. Okozhatja lenyelt fém, gombatoxin, illetve más mérgező anyag, amellyel a madár kapcsolatba kerülhetett. A további kezeleés előtt, mindenképp egy röntgenfelvétel kellene róla, valamelyik madarakhoz értő állatorvos rendelőjében.