7151. Van nyelvi tehetsége a kutyádnak?
Csak néhány kutya, főleg border colliek, tud megtanulni több tucat játéknevet. A kutatók szerint ez a képesség nagyon ritka.
Csak néhány kutya, főleg border colliek, tud megtanulni több tucat játéknevet. A kutatók szerint ez a képesség nagyon ritka.
Ha borsónyi fogacskák harapdálnak, a játék élvezete hamar fájdalmassá válhat. Ezekkel a szakértői tippekkel könnyedén taníthatod meg kölyökkutyádat a harapás szabályozására.
Egy végtelen energiájú kutya fárasztása igazi kihívás, de a megfelelő pihenés, a célzott mozgás és a játékos feladatok segítségével könnyen kordában tarthatod a lendületét.
Az új otthonban időre és türelemre van szüksége. Néhány jól bevált lépéssel könnyebb lesz kialakítani a napi rutint. Így nyugodt és boldog lesz az új családban.
Fedezd fel, hogyan tapasztalják a világot orrukkal, fülükkel és szívükkel. Érzékeik és gondolkodásuk révén olyan valóságot élnek meg, amit érdemes megismerned.
Az epilepszia maga is idegrendszeri betegségnek számít. Ha nincs javulás, vissza kell menni az állatorvoshoz, aki további vizsgálatokat végezhet el, illetve a kezelésen is változtathat, ha ezt jónak látja. Mindenképpen azt tanácsolom, hogy bízzanak kezelőorvosukban, mert ez nagyon fontos, ezen alapul az állatorvos-gazdi-kutya kapcsolat és ez nagyon fontos a kezelés sikeréhez!
A petefészek-eltávolítás egyszerűbb és kisebb beavatkozás. Ha a méh egészséges és nem vemhes az állat, akkor nem kell a méhet is eltávolítani. Erről természetesen Ön dönt, illetve ha a műtét során gond merül fel, konzultálni szoktunk a gazdival. A nőstény macskák valóban 2-3 hetente bagzanak.
A parvovírusos bélgyulladást okozó vírus, ha erre gondol, csak kutyákat betegít meg. Azért hívják "macskabetegségnek" a laikusok, mert valamikor a kórokozó vírus a macska hasonló családba tartozó vírusából (Panleukopenia vírus) alakult át kutyákat megbetegítő vírussá. Nem kapják el a macskák "parvo", vagyis panleukopenia vírusát a kutyák, ez csak cicákra veszélyes, de oltunk ellene.
Betegség is okozhat ilyen tüneteket, hogy tényleg erről van-e szó, ahhoz meg kellene mutatni egy állatorvosnak. Elképzelhető, hogy valamiféle fájdalom/viszketegség vagy idegrendszeri probléma miatt köröz, esetleg rossz szokásról, "civilizációs ártalomról" van szó...?
Ha magától esetleg (mondjuk mire ez a válasz megérkezik) elmúlnak a tünetei és a szőre is kinő, akkor természetesen nem kell állatorvoshoz vinni. Ha azonban nincs javulás ez idő alatt sem, akkor tanácsos lenne megmutatni állatorvosnak, aki eldönti, hogy milyen kezelés szükséges.