7161. Hogyan tanítsuk meg lépcsőzni a kutyát?
A lépcsőn való közlekedés megtanítása segít abban, hogy a kutyád magabiztosan mozogjon otthon és a nyilvános helyeken is. Lépésről lépésre bemutatjuk a módszert.
A lépcsőn való közlekedés megtanítása segít abban, hogy a kutyád magabiztosan mozogjon otthon és a nyilvános helyeken is. Lépésről lépésre bemutatjuk a módszert.
Fedezd fel a leggyakoribb testbeszéd-jeleket, és tanuld meg pontosan olvasni kutyád hangulatát és szándékait.
A nyakörv könnyen megragadhat kerítésben vagy bútorok között, és fulladást okozhat. Összegyűjtöttünk egyszerű, de életmentő tippeket a megelőzéshez.
Ezekkel a tippekkel elkerülheted a leggyakoribb kutyakiképzési hibákat, és következetesen, örömmel taníthatod a kedvencedet.
Ezekkel a játékokkal nem csak jól szórakoztok, de fejleszted a kölyök figyelmét, engedelmességét és szociális készségeit – a tanulás és a kötődés garantált.
A hosszan tartó, erős vérzés hátterében hormonális rendellenesség is lehet. Javaslom, hogy szülészeti szakrendelésen vizsgáltassa meg a kutyát. Vérvétellel megállapítható a progeszteron szint, és ennek megfelelően a pároztatásra legalkalmasabb nap is. Végső esetben megoldás a mesterséges megtermékenyítés is.
Érdemes lenne állatorvosnak megmutatni (törés kizárása, stb).
Amikor levelét olvastam, az első gondolatom az volt: nem gondolt arra, hogy állatorvoshoz vigye az állatot...? Az állat ugyanolyan kiszolgáltatott, mint egy gyerek. A szülőre, gondviselőre van bízva, aki felelősséggel tartozik érte. Ennek megfelelően azt javaslom: azonnal vigye állatorvoshoz! A levertség, étvágytalanság hátterében sok minden lehet... A kivárás, a házilagos gyógymód keresés ebben az esetben veszélyezteti az állat életét Tehát mindenekelőtt tudni kéne, hogy mi a baja az állatnak. Hogy ez kiderüljön, körültekintő, alapos állatorvosi vizsgálatra lenne szükség.
Valószínűleg emlőtumor és/vagy gyulladásról van szó. Feltétlen keressen fel egy állatorvos kollégát! A kettőt (emlőtumor vagy emlőgyulladás) csak úgy lehet elkülöníteni, ha citológiai mintát veszünk a duzzanatból. Ez egy kis, fájdalommentes beavatkozás, nem kell hozzá altatni sem a kutyát. Érdemes minél hamarabb megcsináltatni, mert ha daganatos az emlő, minden nap számíthat...
Ezt csak vizsgálattal lehet eldönteni.