7166. Új oroszlán érkezett a ljubljanai állatkertbe
Új hímoroszlán érkezett a ljubljanai állatkertbe, miután Maksimust, a korábban az állatkertben élő 15 éves oroszlánt 2024-ben el kellett altatni rossz egészségi állapota miatt.
Új hímoroszlán érkezett a ljubljanai állatkertbe, miután Maksimust, a korábban az állatkertben élő 15 éves oroszlánt 2024-ben el kellett altatni rossz egészségi állapota miatt.
Összegyűjtöttünk 10 különféle stílusú és műfajú könyvet, amelyekben állatok a főszereplők – van köztük klasszikus, modern regény, ifjúsági irodalom és allegória is. Te olvastad már őket?
Te tudod milyen állat a nyaktekercs és mit kell róla tudni? Ha nem, akkor olvasd el cikkünket!
A C-vitamin fontosságát manapság már aligha kell taglalni. De vajon tényleg tudjuk, hogyan lehet a legtöbbet kihozni ebből az esszenciális tápanyagból?
A sziámi macskához illő név lehet elegáns, különleges vagy akár játékos is, hiszen ezek a macskák kifinomult megjelenésűek, intelligensek és sokszor nagyon beszédesek.
Vélhetőleg antibiotikumos kezelésre van szükség. Kérem vigye el állatorvosához, ahol a szükséges kezelést elindítják. Egyben jó alkalom a féreghajtásra és a jövőbeli vakcinázás megbeszélésére
Az minden bizonnyal helyes megállapítás volt a kolléga részéről, hogy a kutya gerincével lehet baj, de innentől kezdve azért már kicsit más a kérdés megítélése. A gerinccel sokféle probléma lehet, köztük természetesen akár sérülés is, de a palotapincsi azok közé a fajták közé tartozik, amelyek erősen hajlamosak (alkatuknál fogva) a porckorong sérvre (ezt tacskóbénulásnak is hívják). De más okai is lehetnek a gerinc működészavarának. Ezek között a lehetőségek között azonban csak nagyon alapos vizsgálódással lehet eligazodni és pontos diagnózishoz jutni. A legjobb lenne ortopédiában járatos állatorvossal megnézetni (www.kisallatortopedia.hu). A kezelés és a kilátások már attól függőek, hogy mi derül ki. Jó lenne sürgősen továbblépni és nem húzni az időt, mert annak komoly következményei is lehetnek!
Kedves Hadnagy Úr! Lehet a kutyáknál is allergiás orrfolyás, vagy asthma szerű köhögés. Azért nem ártana egy alaposabb légzőszervi vizsgálat az allergia teszt előtt (orrüreg röntgen, mellkas röntgen, bronchoszkópia, rhinoszkópis stb.) Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc (www.vetlabor.hu)
Kedves Csaba! Az egér tökéletesen megfelel a pitonnak, nekem tíz évig csak azt ettek. Adhat neki a változatosság kedvéért egeret, degut, mongol futó egeret, csok csecsű egeret, növendék patkányt. Én egérrel, szopós patkánnyal és sok csecsű egérrel etetem a kígyóimat.
Kedves Kérdező! Ha tényleg gyakran és pár perc után következnek be a leírt tünetek, akkor állatorvosi kivizsgálásra van szükség. Dr. Puskás Gábor