7171. Elképesztően cuki rókakölyök érkezett a Budakeszi Vadasparkba
Egy két hónapos nőstény farm rókával gazdagodott a Budakeszi Vadaspark. Ellie-vel, a rókakölyökkel hétfőtől találkozhatnak a látogatók a kisragadozó kifutóban.
Egy két hónapos nőstény farm rókával gazdagodott a Budakeszi Vadaspark. Ellie-vel, a rókakölyökkel hétfőtől találkozhatnak a látogatók a kisragadozó kifutóban.
A Honvédelmi Minisztérium jelképesen örökbe fogadta a Budakeszi Vadaspark két hiúzát, Csabit és Ritát.
A tőrösdarazsak az emberekre, a háziállatokra nem veszélyesek, irtásuk felesleges és törvénytelen - hívta fel figyelmet a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesült (MME)
Szigorodhatnak az állatvédelmi tárgyú jogszabályok Tuzson Bence igazságügyi miniszter és Ovádi Péter állatvédelemért felelős kormánybiztos közös törvényjavaslatának értelmében az állatok fokozottabb védelme érdekében.
Magyarországon a kullancsveszély az egész ország területén jelen van, de bizonyos régiókban és környezetekben nagyobb a kockázat, főként a következők miatt: erdőségek, magas páratartalom, dús aljnövényzet és az emberi vagy állati forgalom gyakorisága.
Kedves Gazdi! Sajnos a leírt tünetekből nem lehet következtetni az allergének típusára. Ehhez el kell végeztetni a vérből egy allergén meghatározó tesztet (Spot test, Spectrum). Ennek eredménye alapján lehet olyan terápiát és diétás táplálást együttesen meghatározni, ami szteroid nélkül tünetmentessé teszi a cicát. Tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc ww.vetlabor.hu
A szárny kifordult, ficamból vagy törésből eredően. Orvosi beavatkozás, sínbe tétel nélkül nem kezelhető.
Egy 10 hetes kölyökkutyának ilyen tünetekkel sokféle baja lehet, és sok esetben sajnos csak utólag, az események kielemzésével lehet valami diagnózis félét mondani. A komolyabb vírusos betegségek mellett sokféle olyan fertőzés is létezik (mint embereknél is), amelyek a "nem komoly" kategóriába sorolhatóak, de azért 2-3 napig búbánatossá tudják tenni a kutyát. A leírás alapján úgy látom, a kutyája jó kezekben van, megfelelő kezelést kap, így csak azt tudom ajánlani, hogy legyen türelemmel, no és persze tartsa a folyamatos kapcsolatot az állatorvossal.
Konkrét fizikális vizsgálat nélkül nehéz ilyen sántaság esetekben tanácsot adni, ezért arra tudom bíztatni, keressen fel mihamarabb egy olyan állatorvos kollégát, aki ortopédiai kérdésekben esetleg nagyobb jártassággal rendelkezik. Az alábbi linken biztos talál lakhelyéhez közel praktizáló ilyen állatorvost: http://www.kisallatortopedia.hu/allatorvostagok
Jó lenne tudni, hogy viszket-e, vakarózik-e az állat, mert az ilyen jellegű viszkető bőrproblémának sok oka lehet. A leggyakoribbak a gombásság vagy valamiféle parazitás (atkás) bántalom, baktériumos bőrgyulladás. Mindenképpen fertőtleníteni kellene a sebes területeket (Betadine oldat) de a végleges gyógyuláshoz speciális gyógyszeres kezelés is kellhet, ezért meg kellene mutatni állatorvosnak.