7186. Ezeknek az állatoknak a tartása engedélyköteles hazánkban
Magyarországon 2025-ben az állatok tartására vonatkozó jogszabályok szigorúan szabályozzák, hogy mely fajok tartása engedélyköteles. Mutatjuk melyek ezek!
Magyarországon 2025-ben az állatok tartására vonatkozó jogszabályok szigorúan szabályozzák, hogy mely fajok tartása engedélyköteles. Mutatjuk melyek ezek!
A munkánk során, de a hétköznapi teendők sokaságában is gyakran elveszettnek érezzük magunkat. Amikor egy-egy eseménydús szakasz előtt állunk, elborzaszt a teendők hada, és utólag látjuk, mennyivel egyszerűbben is szervezhettük volna.
A ló egészségének megőrzése összetett feladat, amely odafigyelést, rendszerességet és megfelelő tartási, etetési és állatorvosi gondozást igényel. Adunk néhány tippet hozzá!
A teknősök és halak együtt tartása elvileg lehetséges, de számos kihívással jár, és nagyon körültekintő tervezést igényel. Mutatjuk mire kell figyelned!
Magyarországon kengurut tartani lehetséges, de szigorú feltételek mellett, mivel a kenguru különleges, egzotikus állatnak minősül. A tartásukhoz jogi, állatvédelmi és szakmai előírásokat is be kell tartani.
Több oka is lehet ennek a duzzanatnak: rovarcsípés, fogmeder gyulladás, bevérzés. Mivel a leírás szerint pillanatnyilag nem okoz semmilyen problémát azt javaslom hogy türelmesen várják meg a holnapot és az állatorvost aki majd megvizsgálja és meggyógyítja a kutyát.
Valószínűleg nem megfelelő időben van a szuka. Mérethetének progeszteronszintet a szukánál állatorvossal, illetve kérje tapasztalt tenyésztő segítségét! A gyengéd és hűséges Cane Corso ősei gladiátorként harcoltak
A faroktőnél kialakuló bőrgyulladások gyakori oka lehet parazitás fertőzöttség - bolha - de ez szemmel látható. Persze nem innen a távolból. Gyakori ok a bűzmirigy tartalmának besűrűsödése pangása és a mirigy gyulladása. Először meg kell vizsgálni a kutyát, megállapítani a bántalom okát és csak ezután lehet hatékonyan megszüntetni. Az aggódás nem elégséges. Bűzmirigy - mit kell tudni róla? A végbélmirigy megbetegedései Hogyan szabaduljunk meg a bolháktól?
Én azt gondolom hogy a kutyájukat el kellene vinni egy olyan állatorvoshoz aki járatosabb a szívbetegségek térén és alaposan meg kéne vele nézetni a kutyát. Ehhez egy szív ultrahang vizsgálat mindenképpen hozzátartozna! Ma már igen jó szívgyógyszerek vannak, de előbb pontosan tudni kellene, hogy mi a baja a szívének. Endokardiózis: a degeneratív szívbillentyű betegség a kutyáknál Dél-Magyarországról terjed a szívféreg Kitágulásos szívizom-elfajulás vagy DCM (dilatációs cardiomyopathia) kutyáknál
Nekem ugyan nem tűnik fajtatiszta törpe schnauzernak de én nem vagyok a fajta szakértője. Próbáljon meg egy törpeschnauzer tenyésztőtől netán egy küllem bírótól véleményt kérni.