7201. Ezeket tilos adni a csincsillának
A csincsillák nagyon érzékeny emésztőrendszerrel rendelkeznek, ezért fontos, hogy szigorúan betartsuk a számukra megfelelő étrendet.
A csincsillák nagyon érzékeny emésztőrendszerrel rendelkeznek, ezért fontos, hogy szigorúan betartsuk a számukra megfelelő étrendet.
A cicák többféle okból is eltűnhetnek – ezek közül néhány természetes, mások sajnos veszélyt is rejtenek. Mit tegyünk, ha elveszett a macskánk?
A mindennapi stressz nemcsak ránk, emberekre van hatással, hanem házi kedvenceinkre is. Legyen szó kutyáról, macskáról vagy akár egy törpenyúlról, a mi idegességünk, feszültségünk rájuk is kihat. Épp ezért lényeges, hogy olyan otthoni környezetet teremtsünk, ahol mind mi, mind pedig az állataink igazán ki tudunk kapcsolódni.
Ahhoz, hogy egy tehén egészséges maradjon, kiegyensúlyozott és fajának megfelelő táplálékra van szüksége.
Egy kiszabadult papagáj elfogása nagy türelmet és óvatosságot igényel. A siker attól is függ, hogy a madár milyen szelíd, mennyire van hozzászokva az emberekhez, illetve mennyi ideje van szabadon. Néhány tipp a befogáshoz!
Ha a víz renben van, akkor valószínüleg igen, de hogy mi, azt így nem lehet megmondani.
A felnőtt hullámos papagájoknál a csőr feletti viaszhártya színe ad támpontot: a hímeké kék, a nőstényeké barna színű. Tényleg nem túl jó a kép, de én kékesnek látom, így talán hím. Viszhártya színének változása:A hullámos papagájok viaszhártyája az a húsos terület a csőr fölött, amely az orrnyílásokat tartalmazza. A viaszhártya színváltozása a normális növekedés velejárója. A fiatal hímeknél rózsaszínes kék árnyalatú és teljesen áttetsző. A fiatal tojók viaszhártyája kékesfehér és tömörebbnek látszik. A színváltozás akkor következik be, amikor a fióka elhagyja a fészket és elég éretté válik felnőtt tollazata megjelenéséhez. A felnőtt hímeknél a kék sok változata előfordulhat, a tojók viaszhártyája barna. Ez a tenyészidőszakban sötétebb barnává válhat, mint normál állapotban. Papgáj szelídítése:A hullámos papagáj természeténél fogva társaságkedvelő. Fajtársaitól elzárva, mi fogjuk azokat pótolni, és hozzánk fog kötődni. A szelídíthetőségben természetesen van egyedi különbség. Az egyiknek a kapcsolatteremtés kezdetén elég, ha bedugjuk az ujjunkat a kalitkába, a mellkas elé, máris ráül. A másikkal hosszabb ideig jutunk el idáig. A lényeg az, hogy türelmesek legyünk és ne várjunk ettől a kis madártól többet, mint amire képes. Türelmünk következetességgel párosuljon. Ha a madár már magától az ujjunkra ül, kezdhetjük a beszédre való tanítását.A sikeres beszédretanításnak csak az egyik feltétele, hogy tehetséges legyen a tanítvány. Legalább ennyire fontos, hogy a türelem és kitartás belőlünk se hiányozzon. Nemegyszer hallottam már a "pedig és megtettem mindent, mégsem tanult meg a Pityu beszélni, biztos becsapott a tenyésztő" szöveget. Rákérdezés után kiderült, hogy az a "minden" elég kevés volt. Bömbölő TV, a család ezernyi zsivaja mellett bajos egy madarat tanítani. Pláne úgy, hogy a madár bent ül a kalitkában, előtte a gazdi, aki sorban gügyögi a mondatait. Már amikor el nem felejti, mert akár napok is kimaradhatnak.
Kedves Nyúl gazdi! Ez nem okoz gondot a nyuszinak. Az oldal fekvés lehet attól, hogy jól érzi magát, de attól is hogy kicsit próbál "levegőzni". Ha teheted feljebb teheted a ketrecét, azonban így nem fog tudni a ketrecből kiugrani, ha épp kiengeded, hisz magasan lesz. Nem tudom a padlófűtés mennyire meleget ad, de gondolom nem forrót, hisz Ti is azon jártok. :) Így ha a nyuszi mégis a földön marad nem lesz gond. Meg fogja ő találni magának a megfelelő pozitúrát, hogy leadja a felesleges hőt, ha szüksége van rá. Azonban semmi baja nem lesz tőle.:) Egy dologra figyeljetek, ha szellőztettek véletlenül, akkor oda ne kerüljön a nyuszi. A huzat az viszont már "káros" lehet. Igazából a meleget és a hideget is jól viseli a nyuszi, a huzatot viszont nem, ezt kell kerülni. További Szép Estét Gabi
Papgáj szelídítése:A papagáj természeténél fogva társaságkedvelő. Fajtársaitól elzárva, mi fogjuk azokat pótolni, és hozzánk fog kötődni. A szelídíthetőségben természetesen van egyedi különbség. Az egyiknek a kapcsolatteremtés kezdetén elég, ha bedugjuk az ujjunkat a kalitkába, a mellkas elé, máris ráül. A másikkal hosszabb ideig jutunk el idáig. A lényeg az, hogy türelmesek legyünk és ne várjunk ettől a kis madártól többet, mint amire képes. Türelmünk következetességgel párosuljon. A papagáj előbb-utóbb megszokja elfogadja az új gazdáit. Hirtelen mozdulatokat, durva megfogást kerülni kell, szelídítéséhez használatos csemegeként megfelel a fürtös köles. Nyugodt, kiegyensúlyozott bánásmóddal madarunk könnyen szelídíthető. Ez türelmet és sok figyelmet igényel. Kezdetben kalitkája mellett beszéljünk hozzá türelmesen. Ha a kezünkben tartott eleségért már odajön, elértük az első eredményt. A következő lépés:kezünket behelyezzük a kalitkába úgy, hogy elég mozgásteret hagyjunk az állatnak. Kalitkán belül etessük kézzel, szoktassuk hozzá kezünkhöz, ültessük ujjainkra. Ha elérkezettnek látjuk az időt a röptetéshez, húzzuk be a függönyöket, hogy ne repüljön az ablaknak. Legcélszerűbb, ha az ujjunkon ülő madarat óvatosan mi emeljük ki a kalitkából. Mindig óvakodjunk a hirtelen, ijesztő mozdulatoktól és az állat megszorításától! Ha a madár már magától az ujjunkra ül, kezdhetjük a beszédre való tanítását.A sikeres beszédretanításnak csak az egyik feltétele, hogy tehetséges legyen a tanítvány. Legalább ennyire fontos, hogy a türelem és kitartás belőlünk se hiányozzon. Nemegyszer hallottam már a "pedig és megtettem mindent, mégsem tanult meg a Pityu beszélni, biztos becsapott a tenyésztő" szöveget. Rákérdezés után kiderült, hogy az a "minden" elég kevés volt. Bömbölő TV, a család ezernyi zsivaja mellett bajos egy madarat tanítani. Pláne úgy, hogy a madár bent ül a kalitkában, előtte a gazdi, aki sorban gügyögi a mondatait. Már amikor el nem felejti, mert akár napok is kimaradhatnak.
Kedves Pillano! A COCCULINE homeopátiás tablettát javaslom, mely a legtöbb gyógyszertárban kapható. Utazás előtt kb. egy órával oldjon fel egy tablettát 10ml vízben, és ezt a folyadékot öntse a kutyus szájába. Ha ez az adag nem lenne elég, még közvetlenül az indulás előtt is meg lehet ismételni. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea