7201. Ezeket tilos adni a csincsillának
A csincsillák nagyon érzékeny emésztőrendszerrel rendelkeznek, ezért fontos, hogy szigorúan betartsuk a számukra megfelelő étrendet.
A csincsillák nagyon érzékeny emésztőrendszerrel rendelkeznek, ezért fontos, hogy szigorúan betartsuk a számukra megfelelő étrendet.
A cicák többféle okból is eltűnhetnek – ezek közül néhány természetes, mások sajnos veszélyt is rejtenek. Mit tegyünk, ha elveszett a macskánk?
A mindennapi stressz nemcsak ránk, emberekre van hatással, hanem házi kedvenceinkre is. Legyen szó kutyáról, macskáról vagy akár egy törpenyúlról, a mi idegességünk, feszültségünk rájuk is kihat. Épp ezért lényeges, hogy olyan otthoni környezetet teremtsünk, ahol mind mi, mind pedig az állataink igazán ki tudunk kapcsolódni.
Ahhoz, hogy egy tehén egészséges maradjon, kiegyensúlyozott és fajának megfelelő táplálékra van szüksége.
Egy kiszabadult papagáj elfogása nagy türelmet és óvatosságot igényel. A siker attól is függ, hogy a madár milyen szelíd, mennyire van hozzászokva az emberekhez, illetve mennyi ideje van szabadon. Néhány tipp a befogáshoz!
Nehéz feladat. A gallér és /vagy a kötés a legbiztosabb megoldás, de ezek szerint nehézkes. Létezik egy keserű spray ,amivel egyes állatoknál meg lehet akadályozni a kötés lerágását. Állatpatikában próbálja beszerezni.A gallért valahogy rá kéne ügyeskedni.
A kiabálás állandósulásának, feltehetőleg hormonális háttere lehet, talán pár vásárlásával megoldható. Persze erre nincs garancia, főként szelíd, emberhez kötődő madár esetén. Lehet próbálkozni új, nagyobb kalitba költöztetéssel, lakásban szabadon tartással, fehérje és "E" vitaminban szegény étrenddel. Ha mindez néhány héten belül nem hoz eredményt, akkor több toleranciára lesz szükség. Adjon időt a papagájnak, meg kell szoknia az új helyét. Még csak most hozták.
Kedves gazdi, őszintén sajnálom, a halál okára pontosan csak a boncolás, és a leletek vizsgálata után lehetne fényt deríteni. Boncolást sok állatorvos vállal, de ha az Öné nem, akkor az Állatorvostudományi Egyetemen biztosan elvégzik. Az árról náluk kellene érdeklődni.
Kedves Györgyi! Ajánlom figyelmébe a www.4tappancs.hu honlapon keresztül elérhető "Félős és agresszív kutyák" ismeretterjesztő e-oktatást. - Sokkal korábban kellett volna szakemberhez fordulni ! - A leírtak alapján a tünetek és reakciók eléggé összetettek, egy helyszíni megfigyelés, adatfelvétel és a tartási körülmények ellenőrzését követően lehet érdemben tanácsokat adni, tréning lehetőségeket megbeszélni. (Kb. 4-6 tréningóra szükséges és kb. 6 hónap után jelentkeznek az első érdemleges változások.) - Bach-virágterápiávalis lehet segíteni! keressenek nyugodtan, segítek!
Kedves Gazdi! Az Ön által leírt tünetek alapján feltehetően egy lassan progrediáló betegségről van szó a cicáján. Nagyon nehéz így a távolból meghatározni, hogy neurológiai vagy ortopédiai beteg, de az biztos, hogy amikor a gerincén fetreng a földön, és összevizel mindent, akkor vagy fájdalmakat, vagy szúró, égető érzést érezhet. Az első lépés ilyenkor mindig egy gerinc-röntgen, és ha negatív, akkor aszerint haladunk tovább a kivizsgálásban és a gyógykezelésben. Ami az Önök esetében elérhető, hogy az állatorvosuktól vegyenek fájdalom-csillapító és gyulladáscsökkentő hatású tablettát, olyat, amelyet tartósan, éveken át szedhet a cica. Ennél többet sajnos a fentiekben ismertetett okok miatt nem tudok segíteni. Üdvözlettel: Kiss Gabriella