7201. Ezeket tilos adni a csincsillának
A csincsillák nagyon érzékeny emésztőrendszerrel rendelkeznek, ezért fontos, hogy szigorúan betartsuk a számukra megfelelő étrendet.
A csincsillák nagyon érzékeny emésztőrendszerrel rendelkeznek, ezért fontos, hogy szigorúan betartsuk a számukra megfelelő étrendet.
A cicák többféle okból is eltűnhetnek – ezek közül néhány természetes, mások sajnos veszélyt is rejtenek. Mit tegyünk, ha elveszett a macskánk?
A mindennapi stressz nemcsak ránk, emberekre van hatással, hanem házi kedvenceinkre is. Legyen szó kutyáról, macskáról vagy akár egy törpenyúlról, a mi idegességünk, feszültségünk rájuk is kihat. Épp ezért lényeges, hogy olyan otthoni környezetet teremtsünk, ahol mind mi, mind pedig az állataink igazán ki tudunk kapcsolódni.
Ahhoz, hogy egy tehén egészséges maradjon, kiegyensúlyozott és fajának megfelelő táplálékra van szüksége.
Egy kiszabadult papagáj elfogása nagy türelmet és óvatosságot igényel. A siker attól is függ, hogy a madár milyen szelíd, mennyire van hozzászokva az emberekhez, illetve mennyi ideje van szabadon. Néhány tipp a befogáshoz!
Kedves Érdeklődő! Csirke-, kacsa-, liba-, pulykacsontokat mindenképpen mellőzni kell a kutyák étrendjéből, mert ezek a csontok nagyon kemények, élesen törnek, és ezek az éles szilánkok felsérthetik a bél nyálkahártyáját, esetleg perforációt is okozhatnak.Olvassa el a nagytestű kutyafajták helyes táplálását >> Kutyának csontot? >>
Kedves Karóczaki Zsuzsanna! A levele alapján, sajnos valóban epilepszia betegséggel állunk szemben mindkét kutyán. A rohamtünetek azért különböznek, mert mindkét kutyusnak más-más agyterületen található az epilepsziás góc. Az Ön kutyusának, tipikus francia buldogokra is jellemző roham tünete van, mely ébredési roham formájában jelentkezik. Nagyon sok ilyen típusú epilepsziában szenvedő beteget tartok epilepszia gondozásban, Ha a honlapomon, www.kutyaepilepszia.hu, megnézi a videók között Borisz 3-as videót feltehetően ismerős lesz a rohamtünet. Természetesen a hormonális folyamatok, nagy fokban befolyásolják az első roham jelentkezést, gyakori az ivarérés elérése körüli rohamindítás, azután már spontán generálódnak a rohamok az agyban. Jómagam, 23 éve foglalkozom epilepsziás kutyák és macskák kivizsgálásával és gyógyításával, nagyon szívesen vállalom az Ön kutyusának is a kezelését. Ezzel a rohamtípussal igen gyakran találkozom és nagyon jól reagál a tartós antiepileptikus kezelésre , gyakori a végleges gyógyulás is. Üdvözlettel: Dr. KIss Gabriella kissgabriella@vipmail hu.
Azt javaslom minél előbb vigye vissza hogy kiderülhessen mi okozhatja ezt az állapotot.Ha kiderül az ok akkor a gyógyulás esélye is nagymértékben megnövekszik.
Kedves Csilla! Amennyiben valamilyen fertőzés vagy megfázás áll a háttérben, akkor az alábbi homeopátiás szerekkel lehet az immunrendszerét erősíteni, és a gyógyulását segíteni: ECHINACEA, VINETOXICUM, UNCARIA TOMENTOSA és PELARGONIUM. E szereket alacsony potenciában (CH5 v. CH9) adagolhatja napi 3x 1-1 bogyócskát mindegyikből, vízben feloldva. Ha pár napon belül nincs lényeges javulás, akkor javaslom, hogy keressen fel egy homeopata állatorvost, aki a malacka egyedi tünetei alapján megkeresi a számára legmegfelelőbb szer(eke)t a gyógyulása érdekében. Ha szeretné, én is szívesen segítek: 06 (20) 928-4425. Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea
Több oka is lehet a viselkedésnek: - agy fajta kedvesség, szeretet gesztus a fajtárs irányába - kölyök korból megmaradt viselkedési minta, a játékrahívás testbeszédjelek egyike - a másik irányába mutatott gondoskodó, higienikus, tisztító tevékenység (ez akkor lehet, ha a kutya fülében valamilyen szennyeződés, kezdeti fülbetegség van kialakulóban) A probléma abból lehet, ha ez túlzott mértékűvé és berögzött rituélévá válik ez az egész, mert sem a szuka kutya nem mutat ellenállást, sem a gazdi (mint falkavezér) nem korlátozza.