7246. Hogyan segítsük lovunkat a kánikula elviselésében?
A kánikula, vagyis a tartósan forró időjárás komoly megterhelést jelenthet a lovak számára, különösen, ha dolgoznak is ezekben a körülményekben.
A kánikula, vagyis a tartósan forró időjárás komoly megterhelést jelenthet a lovak számára, különösen, ha dolgoznak is ezekben a körülményekben.
Amikor nyaralásra visszük a házi kedvencünket, több fontos szempontot is figyelembe kell venni annak érdekében, hogy mind számunkra, mind az állat számára kellemes és biztonságos élmény legyen az utazás.
Ha a macskád sokat nyalogatja magát, az több dolgot is jelenthet – attól függően, hogy pontosan hogyan, hol és milyen gyakran csinálja. Összegyűjtöttünk néhány okot.
Fontos tudni, hogy a kisrágcsálók és a nyulak 25 fok felett a kis testméretük és nagy testfelületük miatt nagyon hamar hőgutát kapnak.
Nyáron sokféle friss gyümölcs és zöldség elérhető, de nem mindegyik biztonságos a házi kedvenceink – főként kutyák és macskák – számára.
A szemfog egy kicsit felsértette a nyálkahártyát és a sérülés helyén elszaporodó baktériumok okoznak egy kisebb helyi gyulladást. A gyulladás csak a baktériumok elpusztulása után fog megszűnni ezért a kamilla helyett olyasmivel kell kezelni a sebet ami a baktériumok ellen is hat.Például higított betadinnal vagy bármilyen szájfertőtlenítő oldattal.
A fajta és a leírt tünetek leginkább a szőrtüsző atkára utalnak. Én még a negatív bőrkaparék lelet után is erre gondolnék, mert gyakori hogy mindenhol vannak atkák csak éppen a kaparékba nem kerültek bele. A lényeg, hogy tovább kell vizsgálni, ill. ki kell próbálni kezeléseket. A tanácstalan állatorvosra pedig egy másik állatorvos lehet a megoldás!
Kedves Ibolya! A kutyus korára való tekintettel, és a tünetek makacssága miatt erős a gyanú, hogy a köhögése esetleg szív-eredetű is lehet. Javaslom, hogy kérjen egy szív-ultrahang- és egy EKG-vizsgálatot, de legalább is mindenképpen vizsgáltassa ki alaposan kedvencét! Addig ugyanis bármilyen terápiával csak a sötétben tapogatózunk, és valószínűleg hasonló eredménye lenne az ajánlott szereknek is, mint eddig, - azaz semmi! Viszont, ha kiderül, hogy mi áll a köhögés hátterében, akkor már célzottan el lehet kezdeni a terápiát. Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos. Mit tegyünk, ha kutyánk köhög? Kennelköhögés: Ismét fertőz a kutyaközösségek réme
Pontos diagnózishoz érdemes lenne állatorvosnak megmutatni. A nimfákra jellemző az éjjeli "ijedős repkedés", ilyenkor beverhetik akár a fejüket is aminek következtében tünet lehet egy esetleges véraláfutás.
A kép alapján nem tudom megállapítani hogy a fityma szűkülete miatt nem tud a pénisz a helyére kerülni vagy a tasak gyulladása miatt.A fitymaszűkület műtéttel gyógyítható a tasakgyulladás ennél egyszerűbben de mindkét esetben állatorvosnak kell látnia és kezelnie. Kutya nemi szerve kint maradt