7251. Milyen szempontok alapján válasszunk kutyánknak fekhelyet?
Kutyánk fekhelyének kiválasztása során érdemes több szempontot is figyelembe venni, hogy a kutya kényelmesen, biztonságban és szívesen pihenjen benne.
Kutyánk fekhelyének kiválasztása során érdemes több szempontot is figyelembe venni, hogy a kutya kényelmesen, biztonságban és szívesen pihenjen benne.
Napjainkban egyre több ember figyel a felelős fogyasztói szokások kialakítására, ezért a technológiai eszközök újrafelhasználása is egyre jelentősebbé válik. Az elavult készülékek visszaforgatása és újjáélesztése nemcsak a környezetvédelmi problémák enyhítéséhez járul hozzá, hanem gazdasági szempontból is előnyös. Elgondolkodtál már azon, milyen lehetőségekkel bővíthetők ezek az eszközök?
A kutyatartás során az egyik legfontosabb döntés, amit meg kell hoznunk, az az, hogy mivel etetjük kedvencünket. A boltok polcain számtalan féle kutyatáp sorakozik, de a leggyakoribb kérdés, amivel a gazdik szembesülnek, hogy száraz vagy nedves eledelt válasszanak.A válasz nem mindig egyértelmű – hiszen mindkét típusnak megvannak az előnyei, és az sem mindegy, milyen kutyáról van szó. Ebben a cikkben segítünk eligazodni a lehetőségek között, és megmutatjuk, hogyan választhatod ki a kutyád számára legmegfelelőbb, legegészségesebb megoldást.
A fűszezon remek alkalom arra, hogy friss zöldeket és gyógynövényeket gyűjtsünk a növényevő kisállatoknak! Azonban minden fajnak kicsit más az igénye és tűrőképessége, ezért fontos, hogy tudatosan válasszunk.
Ha 2025-ben Magyarországon élsz, és eszedbe jutott, hogy kipróbálnád az online kaszinózást – nem vagy egyedül. Egyre többen szeretnének nyerőgépeken játszani, ruletten tétet tenni vagy kártyázni – kényelmesen, otthonról vagy akár a mobiljukról. De ilyen nagy kínálat mellett felmerül a kérdés: melyik oldalban lehet megbízni, és melyik csak csalogat?
Kedves Gazdi! Az állítás helyes, a jó minőségű száraz táp teljes értékű, a konzerv nem! Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Kedves Gazdi! A kutyáknak szerencsére nem lehet aranyerük, de mindneképpen komolyan kell venni a véres bélsarat, ezért el kell vinni állatorvoshoz a kutyát, aki bélsárvizsgálatot fog végezni, vagy végeztetni az egyéb kiegészítő vizsgálatokon kívül. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Valószínűleg a stressz és a kimerülés okozta a két kutya közötti nézeteltérést, - amelynek eredménye rögzült és további konkurencia harcokban mutatkozik meg. A testvér fogalma a hierarchikus falkaállatoknál más mint az embernél. A nevekből jól gondolom hogy egy szuka és egy kan kutya ? Ha igen akkor az ivarérés, szexuális konkurencia további oka a kialakult helyzetnek. (nem írta hogy ivartalanítva vannak, vagy nem !) Valószínűleg nincs a kutyák között a biztos és egyértelmű falkarangsor kialakítva, - ez mindig hasonló helyzetekhez vezet. Egyébb vonatkozásokban ajánlom figyelmébe a több kutya együttes tartásáról megjelent írásomat: http://www.4tappancs.hu/download/publ02.pdf Üdvözlettel: Stefan Siman - okl. állat-terapeuta, kutyatréner
Üdvözlöm! Az első lépés, hogy biztosan egy pár van-e Önnek?! Elképzelhető, hogy azonos neműek. Ha meg van a sikeres szexálás és biztosan egy pár, akkor teleltetéssel lehet befolyásolni. Általában a teleltetett állatok párzanak, mert a hibernáció kivált sok dolgot: sikeres peteérés, szexuális vágy stb.
A nem evés-fogyás-gyomornedv hányás valószínű oka idült gyomorhurut lehet amit különböző gyomorvédő gyógyszerekkel lehet gyógyítani.A gyomorhurutot kiválthatja a túlságosan meleg vagy hideg, sós vagy fűszeres táplálék etetése. A szájkörnyéki bőrpír általában fertőzés következménye, ajánlott egy laborvizsgálat és célzott gyógykezelés.