7256. Milyen halakat tartsunk kezdőként?
Kezdő akvaristaként érdemes olyan halakat választani, amelyek ellenállóak, békések, és nem túl igényesek a vízminőségre vagy az étrendre.
Kezdő akvaristaként érdemes olyan halakat választani, amelyek ellenállóak, békések, és nem túl igényesek a vízminőségre vagy az étrendre.
Megérkezett a nyár, tombol a hőség, ilyenkor mindenki keresi a megfelelő kikapcsolódási módot. A legjobb, ha ilyenkor minél több időt töltünk a szabadban, túrázunk vagy éppen valamilyen izgalmas új sportot, tevékenységet próbálunk ki. Ezek közé tartozik az airsoft is, amit ma már bárki kipróbálhat vagy akár komolyabb szinten is űzhet.
A Bennett-kenguru, más néven vörösnyakú wallaby (Macropus rufogriseus), egy Ausztráliában és Tasmániában őshonos erszényes emlős. A wallabyk kisebb termetű kengurufélék, és a Bennett-kenguru az egyik legismertebb közülük.
2025-ben Magyarországon az állatorvosi szolgáltatások díjai széles skálán mozognak, az elvégzett beavatkozás típusától, az állat fajtájától és az adott rendelő árpolitikájától függően.
Az idő pénz, a kényelem pedig nyugalmat jelent. Egy megbízható mosógép pedig több mint egy háztartási eszköz – segít időt, energiát és pénzt spórolni. Ha olyan háztartási eszközt szeretnénk, ami nemcsak tisztára mossa a ruhákat, hanem az életmódunkhoz is alkalmazkodik, akkor érdemes megfontolni, melyik mellett tesszük le a voksunkat.
A kutyák alapjaiban véve tiszta állatok, ha van lehetőségük, akkor hamar rászoknak arra, hogy ott végezzék el a dolgukat, ahol kell. Ehhez először el kell döntetnünk, hogy hol is legyen ez a hely. Az állatorvosok nem ajánlják, hogy kivigyük a kiskutyát az utcára, amíg nincs meg az utolsó oltása, ilyenkor kijelölhetünk egy helyet, ahova szoktatjuk. Vannak akik újságpapírt terítenek le a lakás egy pontjára, mások a macska alomra esküsznek. Természetesen a kutya nem fogja egyből megérteni, hogy mit akarunk, ezért szánjuk rá az első pár napot, legyünk a kutya nyomában és figyeljük minden mozdulatát. Ha látjuk, hogy a kiskutya nem találja a helyét, mászkál, szaglászik, vigyük le (vagy oda ahová szeretnénk, hogy pisiljen). Ha netán késő és éppen a tevékenység közben kapjuk rajta, akkor ne hagyjuk hogy befejezze, szóljunk rá és rögtön vigyük a kijelölt helyre. Ha oda pisil, vagy kakil, dícsérjük meg (akár jutalomfalattal is). Természetesen tudnunk kell, hogy a kiskutya nem képes négy óránál tovább viszatartani a vizeletét, valamint játék, alvás és evés után szinte biztos, hogy pisilni is fog. Ha ez sem megy, keresse fel Stefan Siman diplomás állateraputát: www.4tappancs.hu Kutyapelenka helyhezszoktatási tanács:Első használatbavételi teendők: Figyeljük a kölyökkutyánkat, amint észrevesszük, hogy a lakásba bárhová odapisilt, töröljük fel a vizeletet egy kutyapelenka nedvszívó felével. Az így előkészített kutyapelenkát helyezzük arra a helyre ahová szeretnénk ha kutyusunk odaszokna. Ha még kiskutyánk nem fedezte volna fel a pisivel átitatott kutya pelenkát, akkor néhány óra elmúltával mutassuk meg neki a pelenkát. Ha a kedvencünk azt megszagolgatja, akkor jó eséllyel oda is pisil a következő alkalommal. Ha szükséges többször mutassuk meg neki az előkészített kutyapelenkát.Kedvencünk csak akkor fog rendszeresen a pelenkára pisilni, ha talál rajta megfelelő nagyságú száraz területet (nem szeretnek belelépni a pisibe), ezért fontos a kutyapelenkát cserélnünk, ha nincs rajta elegendő száraz felület. Ha elmulasztottuk a pelenka időben való kicserélését és a kedvencünk máshol végezte el dolgát, azonnal cseréljünk ki a pelenkát és ismételjük meg az első használatbavételi teendőket.Alkalmazhatunk helyhezszoktató spray-t is a pelenka előkészítéséhez. A szobatisztaságra szoktatás szabályairól itt olvashat még: Szobatisztaságra a kiskutyát is nevelni kell Milyen gyakran vigyem ki a kutyát szobatisztaságra nevelés közben?Pelenkáról átnevelhetem a kutyámat szobarisztaságra? Hiába ütöm a kis yorkie kutyusom, nem hajlandó az udvaron "kimenni" Hogyan szoktassam rá 3 hónapos yorkshire terrieremet a szobatisztaságra?
Kedves Gazdi! Ha nem múlik, akkor bőrkaparék vizsgálatot és pajzsmirigy hormon vizsgálatot kellene végezni. Üdv Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Ha elég nagy a kalit, hogy kitérjenek egymás elől, úgy az általános tapasztalat alapján lehetnek lakótársak. A hullámos nagyobb mérete és testi ereje okozhat problémát kis ketrecben, vagy szűkös ellátás esetben. Alaptápláléka hasonló a pintyekéhez, vegyes aprómag keverék kiegészítve zabbal,esetleg árpával, hántolatlan rizzsel, egyéb gabonafélékkel. Gyümölcsfogyasztása szerény, általában egy vékony szelet alma kielégíti. Csíráztatott magok, néhány naponta teáskanálnyi lágyeleség és máris bőségben érezheti magát. Beszédre tanításhoz jobb, ha a fiatal, eleve nem túl vad hím egyedül lakja a kalitját. Így gyorsabban lesz érdeklődő az emberek iránt, korábban szelídül, ami alapfeltétele a beszédutánzásnak.
Ha nem engedi a kant sem otthon, sem a kannál, sem semleges területen, akkor a mesterséges termékenyítés lehet a megoldás.
Sajnos nincs jó hírem, így vizsgálatok nélkül, a messzi távolból semmi érdemlegeset nem lehet mondani. Van jó néhány vírusos betegség, ami így is kezdődhet, ill. aminek az esélye elég nagy, ha kijáró cicáról van szó. Mindenképpen meg kellene oldani valahogy, hogy állatorvos lássa és gyógyszereket adjon neki.