7261. Szánkázik a kutyád? Férgesség, allergia és gyulladás is okozhatja
A kutya szánkázás számos okra vezethető vissza. Utánajártunk, mi állhat ennek a viselkedésnek a hátterében, és mikor van szükség állatorvosi beavatkozásra.
A kutya szánkázás számos okra vezethető vissza. Utánajártunk, mi állhat ennek a viselkedésnek a hátterében, és mikor van szükség állatorvosi beavatkozásra.
Te vajon tudod, mi lehet a titka az egészséges ízületeknek, a szép bőrnek és az általános jó közérzetnek? Az MSM, hivatalos nevén metil-szulfonil-metán, talán a válasz. Ez a természetes kénvegyület megtalálható néhány növényben, állatban és az emberi szervezetben is.
A Magyar Madármentők Alapítvány összefoglalta mit kell tennünk, ha sérült mókust találunk. Mutatjuk!
A kutya nyirokcsomóinak duzzanata több különböző okból is kialakulhat. Összegyűjtöttük a leggyakoribb okokat.
A nagy nyári hőség a macskákat is megviselheti, különösen a hosszú szőrűeket, időseket vagy betegséggel küzdőket. Itt van néhány praktikus tanács, amivel segíthetsz cicádnak átvészelni a kánikulát!
Kedves Gazdi! Nincs ivartalanítva a kandúr... Miért? Kellene mihamarabb! >> Kijárós? rendszeresen oltott és féregtelínített? Rühös? Amit természetesen nem fog tudni otthon kezelni..Jó lenne, ha elvinné a cicát állatorvoshoz..
Kozmetikai fülvágást az állatvédelmről szóló törvény tiltja. Ha nem tiltaná, akkor sem javasolnám, mert ennyi idősen már úgysem állna, és nehezen gyógyulna...
Kedves Érdeklődő! Elég hiányos az informció: annyit ugyan elárult, hogy kandúr, DE milyen idős, ivartalanított, megvannak az oltásai? Csak most kapott féregetlenítőt vagy rendszeresen, 3 havonta kapja? Miélyen tünetelk vannak még? Kemény vagy puha a hasa stb-stb.... Érdemes lenne tehát meglátogatni az állatorvost, mert látatlanban biztosan nem lehet segíteni..
Kedves gazdi! Csirke-, kacsa-, liba-, pulykacsontokat mindenképpen mellőzni kell a kutyák étrendjéből, mert ezek a csontok nagyon kemények, élesen törnek, és ezek az éles szilánkok felsérthetik a bél nyálkahártyáját, esetleg perforációt is okozhatnak. Viszonylag hosszú, éles csontdarabok is baj nélkül keresztüljutnak a bélcsatornán, de a végbél ampullájában székletdarabokká összeállva rendszerint megakadnak, nem egyszer beleszúródnak a végbél záróizmaiba is, komoly fájdalmat és vérzést okozva. Amennyiben nem történik súlyos sérülés, a vérzés hamar eláll, a hegek begyógyulnak. „Szerencsére" sokszor a kutyák farhátat kapnak, ennek a csontjai kevésbé élesen törnek, de az ilyen csontdarabok is okozhatnak sérülést, különösen, ha nagy mennyiséget fogyasztott belőlük az állat. Az ilyen esetekben mindenképpen állatorvosi beavatkozás szükséges és szigorú csontevési tilalom! A kutyusnak meg adjunk kutyatápot (lehetőleg prémiumot), abban benne van minden, amire szervezetének szüksége lehet: ásványi anyag, vitamin és nyomelem és még keverni sem szükséges a házi koszttal - bár kétségtelen, hogy úgy szívesebben megeszi.
Kedves Olvasó! Bemásolom, amit írt:"yorkshire terrierem. 5 éves szuka. Napok óta nem eszik nem iszik. Bágyadt és inkább a követ keresi alvóhelynek. Lusta, állandóan csak alszik" És felteszem a kérdést, hogy ha ÖN így lenne, nem menne el orvoshoz? A kutya az ÖN felelőssége, nem csak játékszer! Felelősséggel tartozik érte! Vigye el a kutyát állatorvoshoz!