7261. Szánkázik a kutyád? Férgesség, allergia és gyulladás is okozhatja
A kutya szánkázás számos okra vezethető vissza. Utánajártunk, mi állhat ennek a viselkedésnek a hátterében, és mikor van szükség állatorvosi beavatkozásra.
A kutya szánkázás számos okra vezethető vissza. Utánajártunk, mi állhat ennek a viselkedésnek a hátterében, és mikor van szükség állatorvosi beavatkozásra.
Te vajon tudod, mi lehet a titka az egészséges ízületeknek, a szép bőrnek és az általános jó közérzetnek? Az MSM, hivatalos nevén metil-szulfonil-metán, talán a válasz. Ez a természetes kénvegyület megtalálható néhány növényben, állatban és az emberi szervezetben is.
A Magyar Madármentők Alapítvány összefoglalta mit kell tennünk, ha sérült mókust találunk. Mutatjuk!
A kutya nyirokcsomóinak duzzanata több különböző okból is kialakulhat. Összegyűjtöttük a leggyakoribb okokat.
A nagy nyári hőség a macskákat is megviselheti, különösen a hosszú szőrűeket, időseket vagy betegséggel küzdőket. Itt van néhány praktikus tanács, amivel segíthetsz cicádnak átvészelni a kánikulát!
Kedves Gazdi! Sajnos elég sok minden okozhat cicánál ilyet (fejrühösség, allergia, gombás gyulladás), és mindegyiknek más más a kezelése. Sajnos diagnózis nélkül nem jutunk előbbre. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Üdvözlöm! Először is ki kell zárni a köszvény lehetőségét! Ezt egy röntgennel lehet megnézni. Ha az állat köszvényes, akkor nagy a baj. A köszvény nem gyógyítható, az állat napi 24 órában fájdalmakkal él együtt. Ha valamilyen húzódás, sérülés miatti gyulladás a probléma, azt pedig egy állatorvos kezelni tudja. Érdemes egy hüllőkre specializálódott állatorvosi rendelőt felkeresni. Az első és legfontosabb, hogy az állatot itassuk, amíg el nem jutunk az állatorvoshoz. Mivel a köszvény a kevés folyadékbevitel miatt alakul ki, így minden kaméleont érdemes megtanítani pipettából inni. Így látjuk, hogy megfelelő mennyiségű folyadékhoz jut. Nem elhanyagolható a megfelelő vitamin és kalcium por etetésnél, valamint a minőségi UVB forrás napi 10-12 órában. Üdvözlettel: Zs&G Reptiles
Forduljon vele szemészettel foglalkozó állatorvoshoz! Meg kell keresni az okát. A fül fekete váladékozását atka is okozhatja. Nem tudom, arra kezelték- e?
Vannak bizonyos élethelyzetek amikor az anya kutya megeszi az újszülött kölykét. Ennek több oka is lehet: - zavar az anyai ösztönrendszerben - a köldökzsinór elrágásával és a burok megevésével együtt "véletlenül" megeszi a kölyköt is - az anya állat valamilyen oknál fogva életképtelennek itéli a kölyköt és inkább megmentve a szenvedéstől, - megöli és megeszi - valamilyen idegen, veszélyes szagot érez a kölykön és ezért elpusztítja Pontos és részletes tanácsokat bármelyik tenyésztési, szaporítási fejezettel rendelkező szakkönyvben talál. Néhány faj hajlamos a kannibalizmusra. Megszállottan nyalogatja a kölykeit, ami után megeszi őket. Leginkább a bull terrierek hajlamosak erre, ezért a szoptató szukát állandóan figyelni kell, amíg a kölykök köldökzsinórja le nem szárad.
Ma már az egész világon ajánlják a nem tenyésztésre szánt macskák ivartalanítását. Az átlag nőstény macska 6-8 hónaposan válik ivaréretté. Az ivarzás nem egész évben folyamatosan történik, a macska un. szezonálisan poliösztruszosállat, ami azt jelenti, hogy januártól szeptemberig folyamatosan vannak ciklusaik, akkor is, ha nem találkoznak kandúrral. Ekkor átlag 3-4 hetente ivarzik. Ezt a tulajdonos onnan veszi észre, hogy az állat sokkal kedvesebb lesz, folyamatosan nyávog és hempereg a földön. Amennyiben nem szeretnék a cicájukat tenyészteni, akkor ember és állat számára is a legmegnyugtatóbb és legbiztonságosabb megoldás az ivartalanítás. A műtét során eltávolításra kerülnek a petefészkek és a méh is. Az ivartalanított macska többé nem ivarzik és nem is tenyészthető, a beavatkozást minden nem tenyésztés céljából tartott nőstény macska esetében javasolt elvégeztetni. Az ivartalanítás előnyei: megelőzhető a nem kívánt szaporulat elmarad az ivarzás, és a vele járó kellemetlen tünetek jelentősen csökken a gennyes méhgyulladás, valamint az esetek döntő többségében rosszindulatú emlődaganatok kialakulásának kockázata a nőstény nem vonzza a házhoz a környék kandúrjait, kevesebbet érintkezik idegen állatokkal csökken a sérülések és a fertőzések veszélye A nőstények gyakorlatilag bármely életkorban ivartalaníthatóak, minél fiatalabb korban történik a beavatkozás, annál kevésbé viseli meg az állatot. A műtét elvégzésére ajánlott időpont a 6-7 hónapos életkor, de 90 dkg testtömeg elérésétől már elvégezhető. Az ivarzás alatt a méh megduzzad, ilyenkor a szokásosnál nagyobb sebet kell készíteni, a macska vérzékenyebb és gyengébb az immunrendszere. Ezek csekély mértékben növelik a kockázatot, ezért ha lehet, érdemes a műtétet két ivarzás között elvégezni. Ivartalanításuk után agresszivitásuk csökken, tisztává válnak, érzelmileg jobban kötődnek gazdájukhoz. Nem fognak elhízni (elhízni csak eleségtől lehet) és sem játékosságukat, sem intelligenciájukat nem vesztik el. A nőstények ivartalanítása optimálisan 6-7 hónapos korban végezhető, de legkorábban 90 dkg testtömeg elérésekor lehetséges. Milyen lesz a cica ivartalanítás után?