7276. Gyerekcipők és szandálok a kényelem jegyében
Vajon van-e fontosabb egy szülő számára, mint hogy a gyereke lába komfortos és egészséges körülmények között fejlődjön?
Vajon van-e fontosabb egy szülő számára, mint hogy a gyereke lába komfortos és egészséges körülmények között fejlődjön?
Már Európa vezető városai is nyitnak a házi kedvencek felé.
Macskahordozó vásárlása fontos döntés, mert ez lesz a cicád biztonságos szállítóeszköze állatorvoshoz, utazáshoz vagy vészhelyzet esetén.
Kullancsok sajnos nem csak kutyákat, de macskákat is megcsíphetnek – különösen, ha kijárós vagy erkélyre, kertbe kijáró cicáról van szó. Érdemes rendszeresen átvizsgálni a kutyánkat, cicánkat, főleg tavasztól őszig.
A deguk (Octodon degus) érzékeny emésztőrendszerrel rendelkeznek, és vannak bizonyos ételek, amelyeket szigorúan tilos adni nekik, mert károsak vagy akár halálosak is lehetnek számukra.
KEdves Érdeklődő! Nem teljesen tiszta, hogy a pikkely lehet fehér vagy fehér pöttyök jelentek meg (mert az valószínűleg darakór). mindenesetre valami általános fertötlenitővel, pár cseppel meg lehet próbálozni ( pl. malachitzöld)
Ritkán ugyan, de előfordulhat. Előhasi- első ellő- anyáknál gyakoribb. A nyúl ellés előtt sokkal több vizet fogyaszt, mint előtte. Ha a megfelelő vízmennyiséget nem kapja meg, ezt pótolhatja a fiókákból. Vagy tapasztalatlan anyaként elsőre ilyen előfordulhat.
Ennek leggyakoribb oka a külső hallójárat-gyulladás, ami többnyire a macskák fülében élő atka okoz. Fülrühösségnek is nevezik. Feltétlen vigye állatorvoshoz a cicát, mert a hallójárat szakszerű kitisztítása nem egyszerű feladat. A megfelelő fülcseppet is ő tudja felírni.
Kedves Dominika! Ez lehet betegség jele éppúgy mint izgatottságé is, amennyiben a teknős egyébként jól van, szerintem nem kell állatorvoshoz fordulnia, ha viszont egyéb tüneteket is mutat mindenképpen keressen fel egy hüllőkkel foglalkozó állatorvost. Üdv-Éva
Ha nincsenek élősködői, akkor sajnos előfordulhat, hogy allergia... A legjobb az lenne ha látná allergiákra specializálódott állatorvos és vele meg tudnátok beszélni, mit tegyetek. Nem a tünetet, hanem az okot kell megszüntetni ilyenkor (mindenféle krémmel találgatásra kenni nem szabad, félrekezeléssel még többet ártunk). Ki kell derítenek mi okozza. Melós, de megéri! Ha sikerül megszüntetni az okot, bár ez a jövő zenéje, mivel általában ez hosszadalmas folyamat, akkor pótcselekvésként megmaradhatnak mozdulatok (pl: lláb- vagy farokrágás) ilyenkor vonjátok el róla a figyelmét hirtelen hangokkal és játékkal. (ui.: Az én kutyám is allergiás, ő a szárnyasokra és a bolhákra. Amíg nem tudtam, gyötrelem volt nézni, hogy szenved, vakarózik, rágja a lábát, rázza fejét és dörzsöli magát a falhoz naphosszat. Ezek most odafigyeléssel megszűntek.) A központi fűtés a kutya bőrét is szárítja, ilyenkor fokozottabb a bőr reakciója is. Párologtatás neki is segít. Dr. Szaniszló Ferenc végez allergia vizsgálatot:http://www.haziallat.hu/szaknevsor/allatorvosok/dr-szaniszlo-ferenc/284/