726. A kecske is jól lakott, a káposzta is megmaradt!
Bámulatos! Ez a kecske egészen bonyolult mutatványsort hajt végre a vacsorájáért!
Bámulatos! Ez a kecske egészen bonyolult mutatványsort hajt végre a vacsorájáért!
A macskánál vagy cicánál az étvágytalanság, ingerlékenység vagy fokozott visszahúzódás, az abnormálisan nagy pihenésigény, a túlzott szomjúság vagy épp ellenkezőleg a szomjúság teljes elmaradása, hasmenés, székrekedés, nehéz, fájdalmas vizelés mind-mind vészjelek.
Az új otthonba érkezés első napjai a legnehezebbek a kiskutya számára. A kutya egyáltalán nem ismeri ki magát, a lakás tele van számára meglepetésekkel, idegen szagokkal, zajokkal és furcsa, ismeretlen emberekkel.
Dundikára a tatabányai Tappancs Alapítvány csapata talált rá egy lépcsőházban. A védtelen kis kutyakölyköt természetesen azonnal elvitték a menhelyre, és feltették fotóit a Pedigree Örökbefogadási Program weboldalára.
Az eddigi kirándulások sikere és népszerűsége alapján újabb közös kirándulásra hívunk minden vizslát a gazdájával együtt, melyet a 2007. szeptemberi túrához hasonlóan ismét Királyréten rendezünk meg!
Lehet szoptatás előtt lefejni egy kicsit az anyát, ne feszüljön a tőgye. Ha nagyon nem akar szopni a gida, lehet cumisüvegből adni a lefejt tejet
Az összes kullancs- és bolhaellenes készítményt, beleértve a nyakörveket is, komoly és hosszadalmas vizsgálatokkal tesztelik a gyártók, és csak olyan termékkel jelenhetnek meg a piacon, ami egészen biztosan ártalmatlan a kutyákra és az emberekre is. Ebből következően meggyőződéssel mondhatom, a kutyája bágyadtsága biztosan nem a rajta levő nyakörv miatt van.Egy alapos állatorvosi vizsgálat biztosan nem árt meg neki! Mutassa meg állatorvosának.
Kedves Olvasón! Ebben a két cikkben mindent megtalál, amit a szobatisztaságra nevelésről tudnia kell: Szobatisztaságra a kiskutyát is nevelni kell Milyen gyakran vigyem ki a kutyát szobatisztaságra nevelés közben? Hogyan szoktassam kutyapelenkára és szobatisztaságra a kiskutyám?
Kedves László! Igyekszem kérdéseire válaszolni, habár sok információ hiányzik ahhoz, hogy teljes képet kaphassak kedvence egészségi állapotáról: pl. hogy mennyi idős, mióta beteg, milyen tünetei vannak, stb. 1. Májátültetésről kutyák esetében nem tudok. 2. A gyógykezelése vonatkozásában sokféle lehetőség közül választhat: akadémikus orvoslás, természetes, szelíd gyógymódok (homeopátia, ayurveda, Bach-féle virágterápia, fényterápia, gyógytáplálékok). Én a szelíd gyógymódokat használom a praxisomban, tehát ezzel kapcsolatosan tudok tanácsot adni: Ha Ön ezt az utat választja, mindenképpen egyedi kezelést javaslok az Ön kedvence esetében. Ehhez szükséges, hogy felkeressen egy homeopata szakállatorvost, aki a kutya tünetei alapján egyedileg ki tudja választani a legmegfelelőbb / leghatékonyabb szer(eke)t. Ha szeretné, én is szívesen segítek: 06 (20) 928-4425. 3. Az antioxidánsok vonatkozásában csak a természetes összetételűeket ajánlom. Ezek kiválasztásában is segíthetek. 4. Utolsó kérdésére pedig nehéz egyértelműen válaszolnom, hiszen a véres székletnek sok oka lehet, lehet összefüggésben is az alapbetegével, lehet attól teljesen független is. Tehát az, hogy a kutyusnak májzsugorodása van, még nagyon kevés információ ahhoz, hogy Önnek egy hatékony terápiát tudjak javasolni, és ilyen esetben egyébként is fontos, hogy egyedi, "személyre szabott" kezelést kapjon a beteg állat. Mielőbbi gyógyulást kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea.
Ha más bőrelváltozás vagy tünet nem kíséri a jelenséget, és később magától rendeződik a probléma, lehet, hogy a vedlés miatti intenzívebb tisztálkodás okozza ezt. Szimmetrikus szőrhiány, bőrelváltozások nélkül hormonális rendellenességek miatt is jelentkezhet.