726. A kecske is jól lakott, a káposzta is megmaradt!
Bámulatos! Ez a kecske egészen bonyolult mutatványsort hajt végre a vacsorájáért!
Bámulatos! Ez a kecske egészen bonyolult mutatványsort hajt végre a vacsorájáért!
A macskánál vagy cicánál az étvágytalanság, ingerlékenység vagy fokozott visszahúzódás, az abnormálisan nagy pihenésigény, a túlzott szomjúság vagy épp ellenkezőleg a szomjúság teljes elmaradása, hasmenés, székrekedés, nehéz, fájdalmas vizelés mind-mind vészjelek.
Az új otthonba érkezés első napjai a legnehezebbek a kiskutya számára. A kutya egyáltalán nem ismeri ki magát, a lakás tele van számára meglepetésekkel, idegen szagokkal, zajokkal és furcsa, ismeretlen emberekkel.
Dundikára a tatabányai Tappancs Alapítvány csapata talált rá egy lépcsőházban. A védtelen kis kutyakölyköt természetesen azonnal elvitték a menhelyre, és feltették fotóit a Pedigree Örökbefogadási Program weboldalára.
Az eddigi kirándulások sikere és népszerűsége alapján újabb közös kirándulásra hívunk minden vizslát a gazdájával együtt, melyet a 2007. szeptemberi túrához hasonlóan ismét Királyréten rendezünk meg!
Kedves gazdi! Ha ez megnyugtat, nem te vagy az egyetlen, akit macskája ilyen módon büntet. Angolul van is erre egy kifejezés, a macskatulajdonosok ezt a jelenséget “Love biting”-nak nevezték el, amit leginkább szeretet harapásnak lehetne lefordítani. A macska viselkedéskutatók is foglalkoznak ezzel a kevéssé ismert témával, ők már hivatalosabban szeretgetés által kiváltott agressziónak nevezik ezt a kérdést. Egy barátságos macska jellemzően küzd az ember figyelméért, és ez a viselkedési forma csak olyankor jön elő, amikor úgy érzi, hogy a szeretet átlépett egy határt, túl sok volt a cirógatás. A gazdik elmondása szerint, ilyenkor mintha gombnyomásra változnának át szeretetre méltó kiscicából rémisztő vadállattá. Kutatók igyekeztek utána járni, hogy mi állhat a hátterében ennek a zavarba ejtő, egyedülállóan macskákra jellemző viselkedési formának. A következő lehetséges magyarázatokat találták: Előfordulhat, hogy a megnyilvánulása az úgynevezett állapot által kiváltott agressziónak, amely szerint ilyenkor kiszolgáltatva érzik magukat, ezáltal pedig igyekeznek kontrollban tartani a helyzetet. Lehetséges, hogy neurológiai szempontból negatív élménnyel társul a hosszan tartó simogatást. Talán ezek a macskák különösen kifinomultan képesek tudatni az emberrel nemtetszésüket, így a bekövetkezett változás a viselkedésükben hirtelenebbnek tűnik, mint amilyen valójában. Bármi is legyen a kiváltó ok, a jó hír, hogy ez nem jelenti feltétlenül azt, hogy kedvencünk nem tud érdemben kommunikálni velünk. Könnyen kitapasztalhatjuk, hogy melyek azok az igen finom figyelmeztető jelei macskánk nemtetszésének, amelyeket ha időben felfedezünk, elkerülhetjük macskánk hirtelen harapását.
Ha valóban atkája van, akkor igen. Jó lenne egy bőrkaparék vizsgálatot csináltatni. A mikroszkópos ill. mikrobiológiai eredmény alapján célzottan kezelhető a paciens, és sokkal jobb eséllyel, gyorsabban gyógyul.
A tünetek hiánybetegségre jellemzőek. Bár nem látszik az ízületeken jelentős duzzanat, de legvalószínűbb angolkór, ami vízben vagy eleséghez kevert kalcium kiegészítéssel kezelhető. Esetleg lehet B2 vitamin hiánya is, bár ez a Jolovitban megtalálható. Érdemes lenne kiegészítésképpen külön B vitamint is adni a baromfiknak.
Ha valóban szeretne megszabadulni a bolháktól, valamennyi a családban élő állatot egyszerre és folyamatosan kezelni kell több hónapon át.. (az esetleg a családban élő macskákat is!) Számtalan készítmény van forgalomban, legjobb ha megkérdezi állatorvosát, melyik éppen elérhető. A készítmény kiválasztásánál lényeges a kiskutyák kora ! Én ilyen fiatal állatoknál a Frontline sprayt szoktam javasolni, mert könnyen és pontosan adagolható mind a kölyköknek, mind az anyának, mind az esetleg a családban élő többi állatnak. Macskáknak is.
A csőrön nem látszanak az atkafertőzés "klasszikus" jelei. A láb pikkelyesedése idős korban is jelentkezik, nemcsak élősködő jelenlététől. A csőr koptatását a szépia etetése mellett, rendszeresen cserélt frissen vágott faágból készült ülőrúddal, kalit rácsba fűzött fűzfaággal érdemes megoldani. Csőr korrekció céljából keressen fel hozzáértő madártenyésztőt, vagy állatorvost, aki alaposabb vizsgálat után az egyéb szükséges kezelésre is javaslatot tud tenni.