7421. Fogzás és rágás kölyökkutyáknál — mit tehetünk gazdiként, hogy könnyebb legyen ez az időszak?
Épp most bújik ki a foga a kölyökkutyának, esetéeg most vált fogat? Ezt teheted gazdiként, hogy könnyebb legyen mindkettőtöknek!
Épp most bújik ki a foga a kölyökkutyának, esetéeg most vált fogat? Ezt teheted gazdiként, hogy könnyebb legyen mindkettőtöknek!
Ősszel a kutyák megszabadulnak a nyári bundájuktól és sűrűbb, ellenállóbb szőrzetet növesztenek. De honnan lehet tudni, hogy nem szezonális vedlésről van szó, hanem más okozza a szőrhullást?
Amikor megsimogatjuk a kutyánkat, egy kedves pillantásnál jóval többet kapunk: a stresszszintünk csökken, oxitocin termelődik, és még vérnyomásunk is javulhat.
Az okoseszközök és a digitalizáció korában már szinte fel sem tűnik, mennyi automatizált folyamat zajlik környezetünkben nap mint nap. Pedig ha jobban belegondolunk, az automata kapuk az automatizálás élharcosai közé tartoznak: évtizedek óta kényelmet, biztonságot, egyszerű beléptetési lehetőséget biztosítanak otthonainknak, vállalkozásainknak, közhasználatú parkolóinknak.
Kedves Gazdi! Előfordulhat, hogy álvemhes. Mihamarabb el kellene vinni állatorvoshoz kivizsgálásra, gyógyszeres kezelésre lesz szükség, hosszú távon pedig az ivartalanítás a megoldás. Cikkeink az álvemhességről: 3 mód az álvemhes kutyánk gyógyítására Félrevezető ösztönök – álvemhesség Hogyan kezelhető az álvemhes kutya?
Kedves Gazdi! Ez nagyon általános kérdés, ez függ a kutyától (mekkora a kutyus , milyen a szeme állapota stb), illetve természetesen állatorvosi rendelőnként is változhat az ára. Érdemes lenne több helyen is megkérdezni, de látatlanban sehol nem fog árajánmlatot kapni.
Kedves olvasó! Több ok is lehetséges, egészen biztosat vizsgálat után lehetne mondani. Ha van lehetősége orvoshoz vinni, akkor sokat lehetne előrelépni a biztos diagnózis felé. Enélkül egy széles hatás spektrumú antibiotikumos kezelést javasolnék. Mivel antibiotikumról van szó ezért a kiíráshoz állatorvoshoz kell fordulni, mivel csak recept ellenében tudják majd odaadni a szert állatpatikában
Szerintem a legegyszerűbb megoldás, ha újra meglátogatják a doktornőt, ugyanis ő látta milyen volt a sérülés... Ahogyan leírta, az valószínűleg normális gyógyulási folyamat, de azért megnyugtatóbb lenne, ha szavatott szem is látja...
Kedves gazdi! Előfordulhat, hogy idegrendszeri problémáról van szó (ha biztosan nem bolhás vagy férges a cica). El kellene vinni állatorvoshoz, hogy pontos diagnózist kapjanak.