746. Kullancsok: gyakran ismételt vagy különleges kérdések
Szerkesztőségünkbe jelentős számban érkeznek a kérdések a vérszívó élősködőkről, így a válaszokat témák szerint, több pontban összetömörítve itt is elérhetővé tettük.
Szerkesztőségünkbe jelentős számban érkeznek a kérdések a vérszívó élősködőkről, így a válaszokat témák szerint, több pontban összetömörítve itt is elérhetővé tettük.
A Japánban őshonos főnix dísztyúk, régi nevén shokoku, a hosszú farkú tyúkokhoz tartozik. A fajta fő ismertetőjegye a hosszú, karcsú, elegánsan arányos testforma.
"Anyaaa, nem szeretem a nagyiit! Nem baj kisfiam, tedd a tányér szélére" - hangzik a vicc, ám az állatvilágban ez véresen komoly jelenség.
A zöld anoliszt vagy vöröstorkú anoliszt (Anolis carolinensis) amerikai kaméleonnak is hívják, mert képes zöldből barnára változtatni a színét a hőmérséklettől és a körülményektől függően.
A juh (birka, bárány) jámbor, béketűrő, nem nagyigényű, és még az embert is elviseli a ház körül. Szinte főnyeremény az önműködő fűnyíróként is jól bevált hobbiállat, a juh.
A hosszan tartó, erős vérzés hátterében hormonális rendellenesség is lehet. Javaslom, hogy szülészeti szakrendelésen vizsgáltassa meg a kutyát. Vérvétellel megállapítható a progeszteron szint, és ennek megfelelően a pároztatásra legalkalmasabb nap is. Végső esetben megoldás a mesterséges megtermékenyítés is.
Érdemes lenne állatorvosnak megmutatni (törés kizárása, stb).
Amikor levelét olvastam, az első gondolatom az volt: nem gondolt arra, hogy állatorvoshoz vigye az állatot...? Az állat ugyanolyan kiszolgáltatott, mint egy gyerek. A szülőre, gondviselőre van bízva, aki felelősséggel tartozik érte. Ennek megfelelően azt javaslom: azonnal vigye állatorvoshoz! A levertség, étvágytalanság hátterében sok minden lehet... A kivárás, a házilagos gyógymód keresés ebben az esetben veszélyezteti az állat életét Tehát mindenekelőtt tudni kéne, hogy mi a baja az állatnak. Hogy ez kiderüljön, körültekintő, alapos állatorvosi vizsgálatra lenne szükség.
Valószínűleg emlőtumor és/vagy gyulladásról van szó. Feltétlen keressen fel egy állatorvos kollégát! A kettőt (emlőtumor vagy emlőgyulladás) csak úgy lehet elkülöníteni, ha citológiai mintát veszünk a duzzanatból. Ez egy kis, fájdalommentes beavatkozás, nem kell hozzá altatni sem a kutyát. Érdemes minél hamarabb megcsináltatni, mert ha daganatos az emlő, minden nap számíthat...
Ezt csak vizsgálattal lehet eldönteni.