751. Miért zöld a béka?
Ha megkérünk valakit, hogy rajzoljon egy békát, nagyon valószínű, hogy zöld színű filctollat ragad. Miért is?
Ha megkérünk valakit, hogy rajzoljon egy békát, nagyon valószínű, hogy zöld színű filctollat ragad. Miért is?
Két jóbarát földön-vízen összetart...vagy mégsem?
Amit ez a ló csinál, az még egy kutyánál is meglepő lenne. Nézd meg Te is, hogy mit művel!
A szumátrai orángután fennmaradása veszélybe került. Az öreg, vagy túl nagyra nőtt egyedeket gyakran nem tartják tovább háziállatként, számukra a természetvédők rehabilitációs központokat hoztak létre.
A lótartás meglehetősen kellemetlen, ám kétségkívül izgalmas és mozgalmas része a rovarok távoltartása. Ha a pacink sötét színű, vagy vékonybőrű telivér akkor segíthet egy világos légytakaró. Bár nem védi a lábakat és a hastájékot, de azért megóvja a fentről érkező támadókkal szemben.
A leírt tünetek sok mindenre, így például emésztőszervi megbetegedésre, a hasnyálmirigy vagy a hashártya érintettségére is utalhatnak. A kutya azonnali, alapos kivizsgálását javaslom. Tanácsom, hogy keressen fel vele egy homeopata állatorvost, aki majd a szükséges kiegészítő vizsgálatokat (vér, UH, stb.) is elvégezteti. Címlistát a www.homeopata.hu oldalon talál. Megtisztelne, ha tájékoztatna az eseményekről.
A bőrbetegség neve: hot-spot, ami angolul annyit tesz forró folt, magyarban is ezt használjuk rá. Általában bakteriális eredetű bőrgyulladás, amely kiváltója valamilyen helyi bőr-ellenállását csökkentő tényező, pl. megázás, fürdés, nyalogatás. Esetleg contact allergia is lehet a háttérben. Javaslom a kutya időszakos gyógysampoonos fürdetését, főleg abban a periódusban amikor várható a jelentkezése. Használható samponok: LACTODERM, MELADERM, ezek állatpatikákban kaphatók. Így talán megelőzhető!
Ilyen tüneteket leggyakrabban gombásság és atkásság okozhat, ezért komplex kezelésre van szükség (injekció, megfelelő gombaellenes készítmények, vitaminok). Azt javaslom, hogy vigye a hörcsögöt állatorvoshoz!
Nagyon valószínűnek tartom, hogy a neonhal uszonyrothadásban szenved! Ezt a betegséget azok a baktériumok okozzák, amelyek minden akváriumban jelen vannak! Egészséges halakat nem fertőzhet meg a betegség, csak a gyengébb egyedeket. Valószínűleg a beteg halakat stressz éri nap mint nap, vagy pedig az akvárium kissé túlzsúfolt! Az akvárium vizét, egy bizonyos "Sera Baktopur Direct" elnevezésű szerrel kell rövid időn belül kezelni! A kezelés 4-5 hét alatt teljesen rendbehozza a beteg egyedeket.
A csőr szarukávájánál és a lábon élősködők előfordulhatnak a papagájon. Ez vezet pl. az ún. meszes láb kórképhez. Helyi ecseteléssel kezelhető, de javaslom, hogy vigye orvoshoz.