751. Miért zöld a béka?
Ha megkérünk valakit, hogy rajzoljon egy békát, nagyon valószínű, hogy zöld színű filctollat ragad. Miért is?
Ha megkérünk valakit, hogy rajzoljon egy békát, nagyon valószínű, hogy zöld színű filctollat ragad. Miért is?
Két jóbarát földön-vízen összetart...vagy mégsem?
Amit ez a ló csinál, az még egy kutyánál is meglepő lenne. Nézd meg Te is, hogy mit művel!
A szumátrai orángután fennmaradása veszélybe került. Az öreg, vagy túl nagyra nőtt egyedeket gyakran nem tartják tovább háziállatként, számukra a természetvédők rehabilitációs központokat hoztak létre.
A lótartás meglehetősen kellemetlen, ám kétségkívül izgalmas és mozgalmas része a rovarok távoltartása. Ha a pacink sötét színű, vagy vékonybőrű telivér akkor segíthet egy világos légytakaró. Bár nem védi a lábakat és a hastájékot, de azért megóvja a fentről érkező támadókkal szemben.
Kap elegendő friss zöldtakarmányt a malacka (például uborka, alma, saláta, petrezselyem, sárgarépa, paradicsom, burgonya, friss, de nem nedves fű, gyermekláncfű, stb.)? Jó minőségű, penészmentes-e a száraztakarmánya? Ha minden rendben van a takarmányozásával és mégis sokat iszik, tanácsolom, hogy vigye állatorvoshoz!
Megértem a fájdalmát. Csak a magam nevében nyilatkozhatom, a kolléga etikus magatartásának megítélése nem az én feladatom. Szerencsére a praxisomban euthanáziára eddig nagyon-nagyon ritkán került sor. Ha mégis, azt kizárólag a tulajdonos előzetes írásbeli kérésére, illetve hozzájárulásával és lehetőleg az ő jelenlétében végzem.
A fürdés mindenképpen jó megoldás. Ajánlatos utána bolhairtó szerrel (pl. Frontline) kezelni. A cica fürdetésekor fogja meg határozottan a nyakát, ettől az állat megmerevedik és könnyebb lesz a mosakodás. Ha végképp nem boldogul velük, akkor a gyógyszeres nyugtatás a megoldás, amelyet állatorvossal végeztessen el.
Ez egy elég komoly műtét, a macska mindegyik utolsó ujjpercét amputálják. Igen, csinálnak ilyen műtétet hazánkban, de elég nagy trauma az állatnak. Én nem ajánlom!
Tapasztalatom szerint, ha a lakásban tartott kiskutyát sokáig nem viszik le az utcára, később komoly problémák jelentkezhetnek a szobatisztaságra szoktatásával. Ezért általában már a 2. oltás után 8 nap elteltével engedélyezem a sétáltatást, persze pórázon, gondos felügyelet mellett, fertőzőanyagszegény környezetben, hazatérés után fokozott gondot fordítva a tappancsok (és a cipőtalpak!) megtisztítására, fertőtlenítésére. Kosárban nyugodtan szállíthatják a kis schnauzert vonaton. Az oltások mellett javaslom a kiskutyát megfelelő homeopátiás prevencióban is részesíteni, hogy ellenálló, egészséges legyen.