811. Milyen ételt NE adj cicádnak?
Bizonyos ételeket mi bátran ehetünk, sőt kutyánknak is adhatunk, de a macskákra veszélyesek lehetnek: emésztési zavart, komoly betegségeket, de akár halált is okozhatnak.
Bizonyos ételeket mi bátran ehetünk, sőt kutyánknak is adhatunk, de a macskákra veszélyesek lehetnek: emésztési zavart, komoly betegségeket, de akár halált is okozhatnak.
Folytatjuk cikksorozatunkat, jöjjön néhány konkrét példa: lássuk, mit tehetsz azért, hogy kutyád falkavezérként tekintsen rád! Etetés, séta, játék: csupa olyan esemény, ahol számít, hogyan viselkedsz négylábú társaddal! Sőt: nem mindegy, melyikőtök megy ki először az ajtón!
Június 27-én kecskeméti kutyások közösen kirándultak a Csalánosi Parkerdőben.
Hallottál már arról, hogy repülés közben a madarak szíve akár ezret is verhet percenként? Nem? Olvass tovább!
Bemutatjuk a szentendrei Árvácska Állatmenhely védenceit. Mindannyian szerető gazdára várnak!
Az szinte biztos, hogy nem vér, hanem porfirin (fehérje anyagcsere termék). Arra utal, hogy valami szisztémásan nincs rendben az állattal. Füröszteni szabad, csak kímélő állatoknak kifejlesztett samponnal, és óvni kell a szemét, fülét, száját.
Kedves Márta! Először egy részletes bőrkaparék vizsgálat szükségeltetik. El kellene vinnie állatorvosához. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Körömvirág tea mellett ugyanolyan jó a kamillavirágból főzött tea. milyen színű a váladék? Ha teljesen fehér, akkor eltömődhetett a könnycsatorna kimenete, vagy több váladék termelődik valamiért pl. huzat érte. Néhány napi teás öblítés (enyhén langyos teával öblíteni és nedves vattával kitörölni utána) helyrehozza. Ha a váladék kissé nyálkás, áttetszős, sárgás, akkor a szeme begyulladt, és ha a tea egy-két nap alatt nem használna, állatorvosnál szemcseppet kell íratni pl. Tobrexet. A tea és a krém nem ugyanaz, szemre krémet nem szabad kenni, a tea jó. (Bőrproblémánál jó a körömvirág krém.) Borogatni sem kell, elég naponta kétszer vagy háromszor öblögetni és kitörölni. Minden minőségű jó, mert ezek kis állatok, az olcsóbb fajta áruban is elég a hatóanyag nekik. Nagy Nóra (tengerimalac tenyésztő)
Látatlanban nem tudom, a kutya mennyire akarja, hogy küzdjenek érte. Amikor már nem érdekli a környezete, a gazdi jelnléte, a séta, az ennivaló, jobb, ha elbúcsúznak tőle. Egy kontroll laborvizsgálat is segíthet a döntésben. Ha a vese működése tovább romlott, indokolt lehet az euthanasia.
Kedves Olvasónk! fülporc fiatal kutyáknál még erősödhet, az Ön kutyája már kétéves, így már nem biztos, hogy segít, hamarabb kellett volna tenni ez ellen, de talán még nem késő. Tehát hogy felálljon a kutya füle ajánlatos megfelelő Ca/P kiegészítőket adagolni, és nagyon jó tapasztalatok vannak a KORVIMIN arthro por adásával, melyet tartósan, kb. 3-4 hónapon át kell adni. Állatpatikákban kapható. Ha a kutyus füle "csak úgy" lekonyul, akkor annak kötés általi megtámogatásától (leukoplastos megragasztás) lehet eredményt várni. Ezt minél előbb el kell kezdeni.