826. Fischer törpepapagáj
Afrikából származó törpepapagáj, őszibarackfejű papagájnak is hívják. Miként a többi szemgyűrűs törpepapagájnak, a fischerinek is számos színváltozata létezik.
Afrikából származó törpepapagáj, őszibarackfejű papagájnak is hívják. Miként a többi szemgyűrűs törpepapagájnak, a fischerinek is számos színváltozata létezik.
Madagaszkár nyugati, déli és keleti részén terjedt el, alfajai nincsenek. Száraz helyeken, erdőkben, szavannán, félsivatagokban él. Éjszaka aktív, nappal rejtőzködik: kövek alatt, sziklarepedésekben húzza meg magát.
Mitől marad fenn a vízen a hal? Tudnak a halak hátrafelé úszni? Mióta élnek halak bolygónkon? Vajon a halak is éreznek fájdalmat és stresszt? Cikkünk ezekre és más érdekességekre ad választ.
Az EKO-parkban (Fürj u. 92/B) most vasárnap egy fergeteges forgatag várja a szórakozni vágyó állatbarátokat, kicsiket és nagyokat. Kutyabemutatók, arcfestés, kézmûves foglalkozások, kutyaszépségverseny, állattartási tanácsok, kutyák, cicák, vadászgörények... Gyere Te is!
A harmadik részben arra keressük a választ, hogyan sétáljunk kutyánkkal, hol van a kutya helye a lakásban, illetve mit csináljunk, ha túl erőszakosan üdvözöl minket négylábú barátunk. Ha betartjuk az itt leírt tanácsokat, kutyánk falkavezérként fog bennünket tisztelni, és remek kutya-gazdi kapcsolat alakul ki!
Kedves M.! Javasolom, hogy mihamarabb keressen fel egy állatorvost kedvencével. Üdvözlettel, Dr. Puskás Gábor
Kedves Attila! Az Ön által leírt tünetek alapján nem lehet pontosan megmondani, hogy a cicánál mi a probléma. Ennyi idős korban egy macskánál már sokféle betegség előfordulhat. Javaslom, hogy alaposan vizsgáltassa ki a cicát, hogy kiderüljön, mi állhat a tünetek hátterében. Ha megvan a diagnózis, akkor Önnek kell majd eldöntenie, hogy a hagyományos, ún. akadémikus orvoslás módszerét választja kedvence gyógykezeléséhez, vagy valamely szelíd, alternatív terápiát is igénybe kíván venni. Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea
Valószínűleg bélsárrekedése van. Sürgősen vigye állatorvoshoz.!
A hirtelen agresszívvá vált macskánál valóban gondolni kell a veszettségre. A két hetes megfigyelés emiatt nagyon fontos az ember érdekében! Keressenek számára egy jól zárható helyiséget, nem kell feltétlen ketrec. Nem tudom a baleset mikori, mekkora fájdalmai lehetnek a macskának, ami szintén okozhat agresszív viselkedést.
Mindenképpen vigye el állatorvoshoz, mert a leszakadt, de még ott lógó részt le kell onnan vágni, mert amíg ott van, állandóan irritálja a körömágyat, és addig nem is fog gyógyulni.