826. Fischer törpepapagáj
Afrikából származó törpepapagáj, őszibarackfejű papagájnak is hívják. Miként a többi szemgyűrűs törpepapagájnak, a fischerinek is számos színváltozata létezik.
Afrikából származó törpepapagáj, őszibarackfejű papagájnak is hívják. Miként a többi szemgyűrűs törpepapagájnak, a fischerinek is számos színváltozata létezik.
Madagaszkár nyugati, déli és keleti részén terjedt el, alfajai nincsenek. Száraz helyeken, erdőkben, szavannán, félsivatagokban él. Éjszaka aktív, nappal rejtőzködik: kövek alatt, sziklarepedésekben húzza meg magát.
Mitől marad fenn a vízen a hal? Tudnak a halak hátrafelé úszni? Mióta élnek halak bolygónkon? Vajon a halak is éreznek fájdalmat és stresszt? Cikkünk ezekre és más érdekességekre ad választ.
Az EKO-parkban (Fürj u. 92/B) most vasárnap egy fergeteges forgatag várja a szórakozni vágyó állatbarátokat, kicsiket és nagyokat. Kutyabemutatók, arcfestés, kézmûves foglalkozások, kutyaszépségverseny, állattartási tanácsok, kutyák, cicák, vadászgörények... Gyere Te is!
A harmadik részben arra keressük a választ, hogyan sétáljunk kutyánkkal, hol van a kutya helye a lakásban, illetve mit csináljunk, ha túl erőszakosan üdvözöl minket négylábú barátunk. Ha betartjuk az itt leírt tanácsokat, kutyánk falkavezérként fog bennünket tisztelni, és remek kutya-gazdi kapcsolat alakul ki!
Valamennyi szőrhullás normális, még akkor is ha naponta ezt mi soknak ítéljük. Fésülgetni kell a cicát, főleg ha hossszú szőrű. Ha valóbann kóros a szőrhullás, akkoe azért nem árt tudni, higy a szőrhullás (nem betegség, hanem tünet) hátterében többféle ok is lehet. Meg kéne próbálni kideríteni (vizsgálatokkal), hogy mi ez az ok. Amennyiben a vélt ok kezelésére adott szer nem hat, tovább kell vizsgálni az esetet. Mindenképpen ajánlott ilyenkor egy teljes körű vizsgálat és ha lehet mihamarabb! Ez azért fontos, mert e nélkül csak találomra lehet megpróbálni kezelni, ami nem hiszem, hogy jó lenne.
Sajnos az elmondása alapján macskájuknak AZONNALI állatorvosi segítségre van szüksége. A bágyadtság és étvágytalanság már eléggé aggasztó (biztosan nem egy egyszerű gyomorrontás) , és akár súlyos betegségek is szóba jöhetnek. Mindenképp vigyék állatorvoshoz!
Kedves Gazdi! Ajánlott oltási program Minden kutyára saját, elsősorban a szülők védőoltásaitól, a kutya fajtájától, tartási körülményektől és a környezetben előforduló megbetegedésektől függő oltási programot kell összeállítani. Az alábbiakban a leggyakrabban ajánlott protokollt ismertetjük.6 hetes korban (csak szükség esetén): parvovírus elleni védőoltás.8 hetes korban: kombinált vakcina (parvo, szopornyica, májgyulladás, leptospirózis)10 hetes korban: kombinált vakcina14 hetes korban: kombinált vakcina16 hetes korban: veszettségA veszettséget fél, a többi védőoltást 1 év múlva kell megismételni Az árakról nem tudunk nyilatkozni, rendelőnként változó. Kb 3-5000 Ft között változhat az ára.
Kedves Gazdi! A két legfontosabb, ivartalanítás és biztonságos kerítés!Részleteket a cikkben olvashat: http://www.haziallat.hu/kutya/viselkedes/kutya-szokes/1804/
Kedves Gazdi! Az étvágytalanság, elesettség, levertség számos betegség tünete lehet. Az emésztőszervi megbetegedéseken kívül vírusos betegségek esetében is jelentkezhet ilyen. Elengedhetetlen egy alapos állatorvosi vizsgálat, és egy részletes körelőzmény annak érdekében, hogy közelebb kerülhessünk a valódi okhoz. El kellene vinni a kutyát állatorvoshoz (akár egy másikhoz)