826. Fischer törpepapagáj
Afrikából származó törpepapagáj, őszibarackfejű papagájnak is hívják. Miként a többi szemgyűrűs törpepapagájnak, a fischerinek is számos színváltozata létezik.
Afrikából származó törpepapagáj, őszibarackfejű papagájnak is hívják. Miként a többi szemgyűrűs törpepapagájnak, a fischerinek is számos színváltozata létezik.
Madagaszkár nyugati, déli és keleti részén terjedt el, alfajai nincsenek. Száraz helyeken, erdőkben, szavannán, félsivatagokban él. Éjszaka aktív, nappal rejtőzködik: kövek alatt, sziklarepedésekben húzza meg magát.
Mitől marad fenn a vízen a hal? Tudnak a halak hátrafelé úszni? Mióta élnek halak bolygónkon? Vajon a halak is éreznek fájdalmat és stresszt? Cikkünk ezekre és más érdekességekre ad választ.
Az EKO-parkban (Fürj u. 92/B) most vasárnap egy fergeteges forgatag várja a szórakozni vágyó állatbarátokat, kicsiket és nagyokat. Kutyabemutatók, arcfestés, kézmûves foglalkozások, kutyaszépségverseny, állattartási tanácsok, kutyák, cicák, vadászgörények... Gyere Te is!
A harmadik részben arra keressük a választ, hogyan sétáljunk kutyánkkal, hol van a kutya helye a lakásban, illetve mit csináljunk, ha túl erőszakosan üdvözöl minket négylábú barátunk. Ha betartjuk az itt leírt tanácsokat, kutyánk falkavezérként fog bennünket tisztelni, és remek kutya-gazdi kapcsolat alakul ki!
Kedves Gazdi! Mivel nincs feltüntetve, hogy az antibitikum vizsgálatok milyen baktériumra vonatkoznak, így sajnos nem lehet mit mondani. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Sajnos nem tudok megnyugtató választ adni, pontosabban semmilyen választ nem tudok adni. Ez tipikusan olyan probléma, amit csak nagyon alapos vizsgálatok után és sok évi tapasztalattal a háttérben lehetne megválaszolni. Interneten feltéve a kérdését erre nem lehet (pontosabban nem is szabad) semmit mondani. Ez ugyanis egyszerűen kóklerség lenne!
Valószínüleg a központi idegrendszert, egyensúlyszervet érintő fejlődési rendellenesség. Ha a kolléga kezelésére sem javul, akkor tényleg nem jók a kilátások...
Sok minden szóba jöhet: ideg-, izom-, ízületprobléma stb. Szükség lenne egy alapos fizikális- és röntgenvizsgálatra. Keressen fel egy ortopédiában jártasabb állatorvos kollégát!
A jódpótláshoz valóban megoldás lehet az alkalmankénti Betadin használat. Érdemes kúraszerűen havonta egyszer, 3-4 egymást követő napon át 1-2 csepp/liter adagolásban az ivóvízbe tenni. Nagyobb dózisban, pl. 1 csepp/dl arányban is keverhető, de előfordulhat, hogy az intenzívebb íze miatt nem iszák meg a madarak. A jód fertőtlenítő hatást is fejt ki a szervezet működéséhez szükséges hozzájárulás mellett, de túladagolva kipusztíthatja a bélflórát. Gyógyszeres, vitaminos ivóvízbe ne tegyük, a kúra után kedvező hatású egy 4-7 napos probiotikumos (pl.Laktiferm, vagy magyar gyártmányú megfelelője az Agroferm) ivókúra is.