826. Fischer törpepapagáj
Afrikából származó törpepapagáj, őszibarackfejű papagájnak is hívják. Miként a többi szemgyűrűs törpepapagájnak, a fischerinek is számos színváltozata létezik.
Afrikából származó törpepapagáj, őszibarackfejű papagájnak is hívják. Miként a többi szemgyűrűs törpepapagájnak, a fischerinek is számos színváltozata létezik.
Madagaszkár nyugati, déli és keleti részén terjedt el, alfajai nincsenek. Száraz helyeken, erdőkben, szavannán, félsivatagokban él. Éjszaka aktív, nappal rejtőzködik: kövek alatt, sziklarepedésekben húzza meg magát.
Mitől marad fenn a vízen a hal? Tudnak a halak hátrafelé úszni? Mióta élnek halak bolygónkon? Vajon a halak is éreznek fájdalmat és stresszt? Cikkünk ezekre és más érdekességekre ad választ.
Az EKO-parkban (Fürj u. 92/B) most vasárnap egy fergeteges forgatag várja a szórakozni vágyó állatbarátokat, kicsiket és nagyokat. Kutyabemutatók, arcfestés, kézmûves foglalkozások, kutyaszépségverseny, állattartási tanácsok, kutyák, cicák, vadászgörények... Gyere Te is!
A harmadik részben arra keressük a választ, hogyan sétáljunk kutyánkkal, hol van a kutya helye a lakásban, illetve mit csináljunk, ha túl erőszakosan üdvözöl minket négylábú barátunk. Ha betartjuk az itt leírt tanácsokat, kutyánk falkavezérként fog bennünket tisztelni, és remek kutya-gazdi kapcsolat alakul ki!
A folyamatot nemigen lehet megállítani. Inkább azt javasolnám, hogy mutassák meg állatorvosnak, mert gyakran szükséges ilyenkor egy komplett "szájrendbetétel", amikor eltávolítjuk a fogköveket, kezeljük az ínygyulladást és esetleg kihúzzuk a már teljesen rossz és csak fájdalmas rágást okozó fogakat. A macskák egyébként akár még fog nélkül is tökéletesen tudnak táplálkozni.
A kérdés jó. De a választ nem tudom. Látni kellene, mi van az adott helyen, amit lát vagy érez a malac. :)
A madarakon a legtöbb esetben nem látszanak a sérülések, de a macska a fogaival, karmaival komoly belső sérüléseket okoz a kismadárnak. Előfordul, hogy összeroppantja a madarat, és az még él néhány órát és csak utána pusztul el.
Valószínűleg beteg. Lehet, hogy öreg is. Mindenképpen állatorvoshoz vinném.
Ebben a nagy melegben sokszor pihegnek a madarak (lihegés). Javaslom, hogy langyos vizes permettel kényeztesse a madarait, vagy egy fürdőtálat tegyen be a kalitkájukba. Ha a lihegés folytatódik, forduljon állatorvoshoz. A karomvágást egy körömvágó csipesszel házilag is meg tudja oldani. Vigyázzon, hogy az erek előtt vágja le a madár körmét. Ha vérezne, akkor egy szappanon húzza végig a vérző körmöt, a szappan elállítja a vérzést és fertőtlenít is (állatorvosok is használják ezt a módszert). Dr. Beregi Attilát ajánlanám, telefon: 06-20-9549-793.