831. A macska és a szőrlabda: székrekedést okozhat
A macska mosakodás közben lenyeli a szőrét. Kedvező esetben ki tudja köpni a szőrlabdát, de néha segítségre szorul.
A macska mosakodás közben lenyeli a szőrét. Kedvező esetben ki tudja köpni a szőrlabdát, de néha segítségre szorul.
A madarak táplálását az adott madárfaj és a konkrét egyed szükségletei, igényei szerint kell kialakítani. Nagyon fontos, hogy a madár fajának, korának megfelelő, jó minőségű, változatos táplálék friss és szennyeződésmentes legyen. Hogyan és mivel etessük? Hogyan ügyeljünk tollazatára? Hogyan szaporítsuk?
A degu igen sokféle hangot képes kiadni. Sőt nem csak hangokkal, testbeszédükkel is remekül kommunikálnak, s jó, ha felismered jelzéseit.
Az, hogy egy papagáj elsajátít gazdáitól néhány mondatot, nem jelenti azt, hogy az állat valóban beszél emberül. Sokkal inkább mondhatjuk, hogy a papagájok a "hangzó világ kaméleonjai". A környezet hatására, utánzásképp változtatják hangjukat, és tanulják el más fajok, esetleg tárgyak zaját.
2009.07.02-án hajnalban ismeretlen körülmények közt eltűnt Mályiból (Miskolc mellett) egy személykeresésre kiképzett mentőkutya.
Kedves Gazdi! Sajnos a leírt tünetekből nem lehet következtetni az allergének típusára. Ehhez el kell végeztetni a vérből egy allergén meghatározó tesztet (Spot test, Spectrum). Ennek eredménye alapján lehet olyan terápiát és diétás táplálást együttesen meghatározni, ami szteroid nélkül tünetmentessé teszi a cicát. Tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc ww.vetlabor.hu
A szárny kifordult, ficamból vagy törésből eredően. Orvosi beavatkozás, sínbe tétel nélkül nem kezelhető.
Egy 10 hetes kölyökkutyának ilyen tünetekkel sokféle baja lehet, és sok esetben sajnos csak utólag, az események kielemzésével lehet valami diagnózis félét mondani. A komolyabb vírusos betegségek mellett sokféle olyan fertőzés is létezik (mint embereknél is), amelyek a "nem komoly" kategóriába sorolhatóak, de azért 2-3 napig búbánatossá tudják tenni a kutyát. A leírás alapján úgy látom, a kutyája jó kezekben van, megfelelő kezelést kap, így csak azt tudom ajánlani, hogy legyen türelemmel, no és persze tartsa a folyamatos kapcsolatot az állatorvossal.
Konkrét fizikális vizsgálat nélkül nehéz ilyen sántaság esetekben tanácsot adni, ezért arra tudom bíztatni, keressen fel mihamarabb egy olyan állatorvos kollégát, aki ortopédiai kérdésekben esetleg nagyobb jártassággal rendelkezik. Az alábbi linken biztos talál lakhelyéhez közel praktizáló ilyen állatorvost: http://www.kisallatortopedia.hu/allatorvostagok
Jó lenne tudni, hogy viszket-e, vakarózik-e az állat, mert az ilyen jellegű viszkető bőrproblémának sok oka lehet. A leggyakoribbak a gombásság vagy valamiféle parazitás (atkás) bántalom, baktériumos bőrgyulladás. Mindenképpen fertőtleníteni kellene a sebes területeket (Betadine oldat) de a végleges gyógyuláshoz speciális gyógyszeres kezelés is kellhet, ezért meg kellene mutatni állatorvosnak.