831. A macska és a szőrlabda: székrekedést okozhat
A macska mosakodás közben lenyeli a szőrét. Kedvező esetben ki tudja köpni a szőrlabdát, de néha segítségre szorul.
A macska mosakodás közben lenyeli a szőrét. Kedvező esetben ki tudja köpni a szőrlabdát, de néha segítségre szorul.
A madarak táplálását az adott madárfaj és a konkrét egyed szükségletei, igényei szerint kell kialakítani. Nagyon fontos, hogy a madár fajának, korának megfelelő, jó minőségű, változatos táplálék friss és szennyeződésmentes legyen. Hogyan és mivel etessük? Hogyan ügyeljünk tollazatára? Hogyan szaporítsuk?
A degu igen sokféle hangot képes kiadni. Sőt nem csak hangokkal, testbeszédükkel is remekül kommunikálnak, s jó, ha felismered jelzéseit.
Az, hogy egy papagáj elsajátít gazdáitól néhány mondatot, nem jelenti azt, hogy az állat valóban beszél emberül. Sokkal inkább mondhatjuk, hogy a papagájok a "hangzó világ kaméleonjai". A környezet hatására, utánzásképp változtatják hangjukat, és tanulják el más fajok, esetleg tárgyak zaját.
2009.07.02-án hajnalban ismeretlen körülmények közt eltűnt Mályiból (Miskolc mellett) egy személykeresésre kiképzett mentőkutya.
Kedves Kérdező! Otthon is le lehet vágni a körmöt, ha az elferdülés fokozódik, mutassa meg állatorvosának. Dr.Puskás Gábor
A képek alapján azt gondolom hogy a herezacskón egy körülírt gennyes bőrgyulladás van. Ezt helyileg antibiotikumos szerekkel kell kezelni,ha ez nem elég akkor szisztémásan is kell néhány napig antibiotikumot adni.Persze ez azért már nem házi feladat,fel kell keresni egy állatorvos kollégát.
Kedves Gazdi! Ilyen esetekben azonnal állatorvoshoz kell fordulni!! Látatlanban nem lehet segíteni balesetet szenvedett állatokon. Bolhásság, allergia... erre való az inernetes tanácsadás, nem traumás esetekre.
Általában 6 hónapos korukig a kölyköknek naponta 3-4szeri étkezést kell biztosítani, kb egyéves koráig a kutyának napi 3szori étkezésre van szüksége. Ha szuper prémium tápot ad a kutyának, nincs is szükség másra.De természetesen nem várhatjuk el kiskutyánktól, hogy csakis száraztápot egyen. Szükségük van a kutyáknak változatosságra is. Ez azt jelenti, hogy adhatunk kiskutyánknak főtt csirkehúst, halat (szigurúan szálkamentest), főtt rizs, pelyheket, főtt zölsdégféléket. Az étrend változatossá tételeként adhatunk kutyakonzerveket, amiből szintén nagy a választék,bár a konzervek nedvességtartalma igen nagy és a tápértéke nem túl magas. Adhatunk kedvencünknek nyers zöldségféléket, almát, paprikát, gyümölcsöket. Szívesen el fogják fogadni. Édességet soha ne adjunk kiskutyánknak,szervezetének nincs szüksége erre. Természetes körülmények közt a kutya nem fogyaszt tejet. Szervezetük a tejcukrot nem emészti meg és ez hasmenéshez vezet. Jobb táplálási mód a kölyköknek készült tejpótló tápszer, amit felnőtt kutyáknak is adhatunk. A legfontosabb, hogy friss víz mindig legyen a kutyánk előtt főleg, ha száraz táppal etetjükőt!!!
Konkrét fizikális vizsgálat nélkül nehéz ilyen sántaság esetekben tanácsot adni, ezért arra tudom bíztatni, keressen fel egy olyan állatorvos kollégát, aki ortopédiai kérdésekben esetleg nagyobb jártassággal rendelkezik. Az alábbi linken biztos talál lakhelyéhez közel praktizáló ilyen állatorvost: http://www.kisallatortopedia.hu/allatorvostagok