841. hemavit Gold FEDER díszmadaraknak
hemavit Gold FEDER - tollképzést elősegítő speciális étrendkiegészítő díszmadaraknak. Az állatok növekedéséhez, fejlődéséhez, a szaporodási folyamatok elősegítéséhez (ivarzás, tojásrakás) időszakában.
hemavit Gold FEDER - tollképzést elősegítő speciális étrendkiegészítő díszmadaraknak. Az állatok növekedéséhez, fejlődéséhez, a szaporodási folyamatok elősegítéséhez (ivarzás, tojásrakás) időszakában.
hemavit Gold NEST - szaporodást támogató speciális takarmány-kiegészítő készítmény díszmadaraknak. A készítmény alkalmazása javallt, a szaporodás (tenyésztés) előkészítő fázisaiban, kiváltképp első tojóciklusát kezdő tojók esetében.
Sokak szerint nem véletlen, ha a kutya és gazdája jelleme között hasonlóságok fedezhetők fel. Sőt, a kutya fajtájából akár a gazdi vérmérsékletére, és életszemléletére is következtethetünk! Hogy mindez mennyire igaz? Olvasd el cikkünket, és megtudod!
A hímivarú macska, vagyis a kandúr legkellemetlenebb tulajdonsága, hogy felségterülete határait vizeletével jelöli meg. A jelölés anyaga különösen az ivarzás időszakában átható szagú.
Kedvelt, de ritka terráriumi állat. Az egyik legszebb egérféle és a tartása sem problémás. Nappali állatok, kis helyen is jól elvannak és szinte egyáltalán nincs szaguk, ami más egérfélékre nem mondható el.
Kedves Aggódó Kisgazdi! Mindenképpen érdemes lenne kideríteni, hogy mi áll kedvence panaszainak hátterében, pláne, hogy a kutyus még "élénk, szeretne játszani",- ahogy Ön írja. Egyetértek a kollégával abban, hogy németjuhászoknál, különösen idősebb korban, gyakori az ilyen és ehhez hasonló tünet, de azt a véleményét, hogy ez lenne a vég, nem osztom! Legvalószínűbb, hogy a gerinc mentén húzódó területek meszesedéséről, és/vagy kopásáról lehet szó, ami nyomja a hátulsó végtag idegeit, és ez okozhatja a panaszokat. Az eredményes kezeléshez fontos lenne tudni, hogy hol van és milyen jellegű az elváltozás, ezért egy röntgen-vizsgálatot mindenképpen javaslok. Utána pedig homeopátiával és egyéb szelíd gyógymódokkal érdemes lenne megpróbálkozni. Ha szeretné szívesen segítek: 06 (20) 928-4425. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea
Elméletileg jó lenne, ha ugyanattól a gyártótól származó vakcinával végeznék a kölyökkori alapimmunizálást, de tapasztalatom szerint a gyakorlatban ez csak ritkán megoldható. Problémát ez természetesen nem okoz, teljes lesz a védettsége. Én még javasolnék egy kombinált oltást (DHPL, DHPPiL komponensűt), illetve ha már 3 hónapos (ahogy ezt Ön is írta) hamarosan jön a kötelező veszettség. Ha várhatóan kullancsos helyre járnak majd, jó lenne még a Lyme-kór elleni védőoltást is beadatni (Merilyme, Biocan-B stb.)...
Ha valami környezeti változás éri a nyuszit akkor elvesztheti a szobatisztaságot- mivel már régen ivarérett ezért ez nem a jelölés. A nyuszit könnyű megtanítani a szobatisztaságra, mert alapvetően szobatiszta állat. Ha nagy nyúltelepen tartjuk, akkor is egy helyre ürít. Így, ha először kiengedjük a nyuszit, várjuk meg, és figyeljük meg, hogy hova pisil. Akkor a kis tócsáját törölgessük fel, és oda, ahová rakta, oda tegyük az almos ládikáját. Tegyünk bele almot, (széna, forgács stb.) és tegyük bele a papír zsebkendőt, amivel feltakarítottuk a pisijét. Érezni fogja ott a saját szagát, és oda fog menni, pisilni. Persze lesznek balesetek. Ilyenkor résen kell lenni, ha a nyuszi pisilni készül, általában farolni kezd, és ha a fenekével egy biztos pontot ér, (például falat) akkor pisil. Ha ezt látjuk, tegyük bele az almos tálcájába őkelmét, és persze ha belepisil, dicsérjük meg nagyon. Olyan ez, mint a cicáknál, kutyáknál. Persze időbe telik, de 1-2 héten belül megtanítható erre. A bogyókat is oda fogja koncentrálni. Nyilván lesz olyan bogyó, amit elhagy, hiszen ez sajnos a nyuszi szokása, mert az anyák így jelölik a territóriumukat. Vagyis körbebogyózzák. Viszont erről is le lehet szoktatni, csak figyelni kell a nyuszira, és persze dicsérni nagyon sokat. :-)
A beteg állat az esetek nagy többségében bágyadt, nem szívesen mozog. A bágyadt, apatikus állapothoz gyakran társul étvágytalanság, esetleg inni sem hajlandó az állat. Kölyökkutyánál mindenképpen ajánlott az állatorvos mihamarabbi felkeresése, mertők ilyenkor különösen veszélyeztett helyzetben vannak: nem tudjuk, milyen nemű, kapott-e oltást, bolhátlanítva volt-e, féreghajtva volt-e stb Tehát irány az állatorvos! Olvass tovább! Milyen nevet adjunk a rottweilernek?
Az epilepsziás rohamoknak igen sokféle típusuk van. Elofordul, hogy csak egyetlen izomcsoport, vagy egy testfél görcse jelentkezik. Konzultáljanak kezeloorvosukkal, illetve a rohamokról vezessenek naplót: mikor jelentkeztek (dátum, napszak), meddig tartottak, milyen jelleguek voltak, volt-e valamilyen elozményük, ismert-e valamilyen kiváltó tünet, stb. Gyakori rohamoknál már szükség van tabletta állandó szedésére, amelyet állatorvosuk írhat fel, vizsgálat után. Ezen kívül javasolt vérvizsgálatot is végeztetni, annak megállapítására, nincs-e valamilyen szervi probléma a görcsök hátterében. Őket ajánljuk:Epilepsziás Kutyákért Alapítványhttp://www.haziallat.hu/szaknevsor/allatorvosok/epika/254/