846. Rendszeresen ellenőrizzük hörcsögünk fogait!
A hörcsög a rágcsálók közé tartozik, ezért fogai folyamatosan nőnek. Ez azt jelenti, hogy rendszeresen koptatnia kell valami kemény rágásával a fogait, hogy elkerülje a túlnövést.
A hörcsög a rágcsálók közé tartozik, ezért fogai folyamatosan nőnek. Ez azt jelenti, hogy rendszeresen koptatnia kell valami kemény rágásával a fogait, hogy elkerülje a túlnövést.
Valószínűleg stresszel kapcsolatos betegség. Gyakran érinti a fiatal hörcsögöket az elválasztás körüli, feszültség teli időszakban.
A tulajdonosok többsége előtt nem ismeretlen a lovak férgességének fogalma, sőt azt is tudják, hogy időnként féreghajtót kell adni a lónak.
Rossz magyar szokás, hogy ilyenkor húsvéti élő nyúllal lepjük meg gyermekeinket, sokszor bele sem gondolva, hogy mi lesz az állat sorsa az ünnep elmúltával.
A legújabb kutatások szerint a kutyák felelősségteljes viselkedésre taníthatják a kisgyerekeket, sőt, olvasási képességeik fejlesztésében is segíthetnek.
Vizet a legjobb mellé adni. De beáztatott száraztáp még jobb lenne, mint a konzerv. De csak miután elvitték állatorvoshoz, hogy kikezeljék a bélgyulladását, ami miatt hasmenése van.
Ivartalanítási műtét után nem szabad, hogy tüzeljen egy állat! Tanácsos lenne visszamenni az állatorvosukhoz és megmutatni a cicát!
Szerintem legjobb az lenne, ha a kutyusok a gazdáikkal együtt költöznének! Ha ez nem lehetséges, akkor én biztos el sem költöznék. De ha nincs más lehetőség, akkor legalább keressenek valakit, aki befogadja a kutyusokat.
Állatpatikákban és kutyás szakboltokban több típus is kapható, néha rendelőkben is. Pl. Eukanuba, Hill´s, Royal canin stb. Ezek minőségi kutyatápok, legtöbbjük választékában megtalálhatók a speciális állatorvosi diétás tápok is.
Idős állatnál kiszámíthatatlan a hormonkezelésre adott válasz, ráadásul gyakori a petefészekdaganat is a háttérben, ha elhúzódó tüzelésről van szó. Pontos esélylatolgatáshoz ismerni kellene az esetet. Én sohasem alkalmazom 7 éves kor felett a hormonális terápiát tüzelés elnyomásra. Minden egyes ivarzás egyébként új lehetőség sajnos a gennyes méhgyulladásra, de annak kialakulása sok mindentől függ.