846. Botsáska: szeret bújócskázni
Egzotikus állatra vágysz? Tarts botsáskát! Kezdőknek sem okoz nehézséget tartása, és igen szép látványt nyújt - már ha megtaláljuk - a terráriumban ugyanis igen jól tud rejtőzködni.
Egzotikus állatra vágysz? Tarts botsáskát! Kezdőknek sem okoz nehézséget tartása, és igen szép látványt nyújt - már ha megtaláljuk - a terráriumban ugyanis igen jól tud rejtőzködni.
Ha díszmadár lakik velünk, a természet varázslatos világának egy darabkáját tudhatjuk a közvetlen közelünkben. Jellemzően megnövekszik az érdeklődés egy-egy faj iránt, ha valamely sugárzott médiában róla szóló természet-, vagy éppen gyermekfilmet játszanak. Ezek a tájékoztatások azonban sokszor megtévesztőek.
A színes törpesügér igénytelen, békés fajta, küllemre pedig igen tetszetős. Békés természetének köszönhetően minden akváriumi hallal tarthatjuk közös medencében.
A mindenki által rettegett kór, a daganatos megbetegedés sajnos ugyanúgy sújtja állatainkat, ahogy minket, embereket is. A kutyák és a macskák esetében a daganatos elváltozások általában 7-8 éves kortól jelentkeznek, megjelenésük az életkor előrehaladtával egyre gyakoribbá válik.
A nóniusz mezőhegyesi fajta. Angol félvér fajta, a fajtán belüli szelekció során a nehezebb, hámos típusú egyedeket helyezték előtérbe.
Sajnos attól tartok, hogy megöregedett a höri és a sok súlyos tünet ennek következtében alakulhatott ki. Nem gondolom, hogy bármiféle kezeléssel segíteni lehet rajta, ebben a korban már nagyon sok betegség jelenik meg egyszerre és ez végzetes lehet.
A gömbakvárium egyetlen halfajnak sem megfelelő, így az aranyhalaknak sem. Sokkal jobb a "hagyományos", szögeletes akváriumban tartani kedvenceinket.
Először meg kellene állapítani, hogy mitől kopik a körme. Lehet, hogy valamelyik berendezési tárgy koptatja egyik lábán jobban a körmeit, a többin csak kevésbé. Vitaminhiány miatt azért a gyakorlatban ritka a "körömkopás". A "függőséggel" kapcsolatban annyit tanácsolnék, hogy tegye messzebb a vitaminos dobozt a terráriumtól, és csak az előírt mennyiségben adjon a tekinek belőle.
A teknősöket hazánkban teljesen felesleges teletetni, kivéve ha szaporítani akarjuk őket.
Természetesen az ivartalanítás segíthet a dolgon, mindenképpen jó ötlet. A "féltékenységet" (mert erről van szó) azonban kutyáknál is nehéz kezelni. Hosszú idő, türelmes bánásmód szükséges (amivel a "régi" kutyust próbáljuk biztosítani arról, hogy továbbra is szeretjük), de még ebben az esetben sem biztos a siker. Ilyen problémákra csupán maga az idő is gyógyír lehet.