846. Botsáska: szeret bújócskázni
Egzotikus állatra vágysz? Tarts botsáskát! Kezdőknek sem okoz nehézséget tartása, és igen szép látványt nyújt - már ha megtaláljuk - a terráriumban ugyanis igen jól tud rejtőzködni.
Egzotikus állatra vágysz? Tarts botsáskát! Kezdőknek sem okoz nehézséget tartása, és igen szép látványt nyújt - már ha megtaláljuk - a terráriumban ugyanis igen jól tud rejtőzködni.
Ha díszmadár lakik velünk, a természet varázslatos világának egy darabkáját tudhatjuk a közvetlen közelünkben. Jellemzően megnövekszik az érdeklődés egy-egy faj iránt, ha valamely sugárzott médiában róla szóló természet-, vagy éppen gyermekfilmet játszanak. Ezek a tájékoztatások azonban sokszor megtévesztőek.
A színes törpesügér igénytelen, békés fajta, küllemre pedig igen tetszetős. Békés természetének köszönhetően minden akváriumi hallal tarthatjuk közös medencében.
A mindenki által rettegett kór, a daganatos megbetegedés sajnos ugyanúgy sújtja állatainkat, ahogy minket, embereket is. A kutyák és a macskák esetében a daganatos elváltozások általában 7-8 éves kortól jelentkeznek, megjelenésük az életkor előrehaladtával egyre gyakoribbá válik.
A nóniusz mezőhegyesi fajta. Angol félvér fajta, a fajtán belüli szelekció során a nehezebb, hámos típusú egyedeket helyezték előtérbe.
Igen, de el kell kerülni, mert néhány generáció után nem lesznek egészségesek az utódok.
Ha a kutya fogán nagy mennyiségű fogkő képződik, az ínygyulladást majd később fogíny-sorvadást okoz. Ez a fogak kilazulását, majd kipotyogását okozza, valamint nem utolsó sorban kellemetlen szájszagot. A plaque off, a speciális tápok, és különböző rágcsálnivalók változatos hatékonyságúak a megelőzésben, de a már kialakult fogkő teljes eltávolításához az állatot bódítani kell, és megfelelő eszközökkel eltávolítani azt. Minden bódítás rejt magában némi kockázatot, hogy ezt felmérjük, előtte elengedhetetlen az állat alapos vizsgálata. Mi még egy vérvizsgálatot is fel szoktunk ajánlani, amivel meggyőződhetünk egyes létfontosságú szervek ( pl vese, máj) állapotáról. Negatív eredménnyel végződő vizsgálat után a kockázat valóban minimális.
Ha már 3 napja nem evett a madár, ez már magyarázat a halál okára. A madaraknak rövid bélcsatornájuk, gyors emésztésük van. Ha napokig erős olajszag volt, akkor talán ki kellett volna vinni a papagájt a helyiségből. Okozhatta a halálát a nyelőcsőbe került idegen tárgy, vagy keresztbe fordult nagyobb mag is.
A hullámos lába talán megrándulhatott, beszorulhatott valahova. Ez esetben magától is elmúlik a tünet.De valószínűbb, hogy a kisebb papagájoknál viszonylag sűrűn előforduló köszvény lehet a probléma. Köszvényre hajlamosít a túlzott fehérje bevitel, ritkábban gombatoxinnal szennyezett táplálék. Az állati fehérje megvonásával és rendszeres ivóvíz cserével, amely a madarat ivásra készteti, esetleg megakadályozható a további állapotromlás.
Talán atkás, de lehet hiánybetegség is. Változatos étrenddel javulni szokott, de érdemes kezelni atkaölő szerrel is. Többfélét lehet kapni kisemlősök részére.