846. Botsáska: szeret bújócskázni
Egzotikus állatra vágysz? Tarts botsáskát! Kezdőknek sem okoz nehézséget tartása, és igen szép látványt nyújt - már ha megtaláljuk - a terráriumban ugyanis igen jól tud rejtőzködni.
Egzotikus állatra vágysz? Tarts botsáskát! Kezdőknek sem okoz nehézséget tartása, és igen szép látványt nyújt - már ha megtaláljuk - a terráriumban ugyanis igen jól tud rejtőzködni.
Ha díszmadár lakik velünk, a természet varázslatos világának egy darabkáját tudhatjuk a közvetlen közelünkben. Jellemzően megnövekszik az érdeklődés egy-egy faj iránt, ha valamely sugárzott médiában róla szóló természet-, vagy éppen gyermekfilmet játszanak. Ezek a tájékoztatások azonban sokszor megtévesztőek.
A színes törpesügér igénytelen, békés fajta, küllemre pedig igen tetszetős. Békés természetének köszönhetően minden akváriumi hallal tarthatjuk közös medencében.
A mindenki által rettegett kór, a daganatos megbetegedés sajnos ugyanúgy sújtja állatainkat, ahogy minket, embereket is. A kutyák és a macskák esetében a daganatos elváltozások általában 7-8 éves kortól jelentkeznek, megjelenésük az életkor előrehaladtával egyre gyakoribbá válik.
A nóniusz mezőhegyesi fajta. Angol félvér fajta, a fajtán belüli szelekció során a nehezebb, hámos típusú egyedeket helyezték előtérbe.
A lógófülű nyulak fülei sokkal nagyobbak, mint a nem lógófülű fajtársainak és mind a két fülük egyformán lelóg a fejük két oldalán. Amellett, hogy "esztétikai" élményt nyújt a látványuk, a fajta jellegét is ez határozza meg. Így, ha tényleg fajtatiszta egyedről van szó, hamarosan lógni fog a mind két füle. Viszont sokkal fontosabb dolog az, hogy oltás után érdeklődött. Ugyanis egyedül, kedvencként tartott nyulakat is be kell oltatni Myxomatosis ellen. Ez egy vírusos fertőző betegség, melyet a szúnyogok terjesztenek. Így a tavaszi szúnyoginvázió előtt át kell esnie a védőoltáson, amiből az első évben kettő jár neki. Sok sikert az együttélésükhöz!
Lehetséges a leírás alapján, hogy köldöksérve van a kutyának, de ezt látatlanban nehéz biztosra mondani. Ez mindenfajta kutyánál előfordulhat.
A rágcsálóknál tapasztalt, idegrendszeri tünetekkel járó, fertőző betegségeknek is lehetnek hasonló tünetei. De leírása alapján én inkább mérgezésre gondolok. Ugyanis az általunk beszerzett zöldségfélék felületén különféle növényvédőszerek vagy azok maradványai lehetnek és a kis rágcsálóknál súlyos mérgezést okozhatnak. Manapság a tenyészetekben szaporított és szeparáltan tartott állatoknál egyre ritkábban tapasztalni a különböző fertőző betegségek terjedését.
Tanácsom: meg kell röntgenezni a kutya gerincét és a csípőjét.
A teknősnek semmi baja nincs, ez természetes! A táplálékot mindig a vízben eszik meg! Napozni általában akkor szoktak a hüllők, ha emésztenek vagy élénkebbek szeretnének lenni! Tehát csak türelem!