851. Nyuszi, akinek csirke-íze van?
Mi van akkor, ha a kutya nem megenni akarja a nyulat, hanem tisztogatni? A nyuszi mindezt döbbenten tűri. A kutya pedig rendkívül elégedett magával.
Mi van akkor, ha a kutya nem megenni akarja a nyulat, hanem tisztogatni? A nyuszi mindezt döbbenten tűri. A kutya pedig rendkívül elégedett magával.
Elképesztően kreatív mutatványokat ad elő ez a papagáj, aki, bár elsőre úgy tűnik, az orrát akarja kifújni, valójában vicces produkciót láthatunk egy egyszerű papírzsebkendő felhasználásával.
Az onagadori dísztyúk tenyésztésének és fejlődésének történetét jórészt homály fedi, de állítólag a japánok már 1000 évvel ezelőtt importáltak hosszúfarkú tyúkokat Indonéziából.
Ausztráliai hazájában olyan közönséges a nimfapapagáj, mint nálunk a varjú. Mindenütt megtalálható a városi parkoktól az őserdőkig. Európába feltételezhetően a hullámos papagájjal egy időben kerülhetett és könnyű tenyészthetősége miatt a madárkedvelők hamar felfedezték előnyeit.
A kutyák rosszul viselik a 30 foknál melegebb időt: könnyen hőgutát kapnak! Ilyen időben a kutyának legyen árnyékos helye, legyen előtte bőven friss víz, sétáltatni és szállítani reggel vagy este ajánlott!
Kedves Gazdi! Az étvágytalanság általános tünet, számtalan ok válthatja ki pl. fájdalom, láz, belszervi betegség, mint máj, vese stb. Ezt otthon nem lehet kideríteni, javaslom vigye el az orvosához. TisztelettelDr. Szaniszló Ferenc
A sántaság hátterében sok ok állhat (csont, ízület, ín, ideg sérülés), mindenképp állatorvosi vizsgálatra lenne szükség, hogy pontosabb diagnózishoz lehessen jutni, hogy aztán kezelni is lehessen a bajt. Ezért arra tudom bíztatni, keressen fel egy olyan állatorvos kollégát, aki ortopédiai kérdésekben esetleg nagyobb jártassággal rendelkezik. Az alábbi linken biztos talál lakhelyéhez közel praktizáló ilyen állatorvost: http://www.kisallatortopedia.hu/allatorvostagok
Az akvárium szűrésén próbáljanak javítani, hogy elkerüljék a vízminőséggel jó eséllyel összefüggő problémákat. Látatlanban nehéz kezelést javasolni, de Neptun xantachridin vagy sera baktopur javíthat a hal állapotán.
Kedves Viki! A hullámospapagáj fészekalj általában 5-7tojásból áll. Idős madaraknál, standard hullámosoknál sűrűbben előfordul, hogy csak 3-4 tojást tojnak, de erejük teljében lévő madarak meglephetik a gazdájukat akár 10db feletti tojásszámmal is. Lágyeleséget lehet házilag is készíteni (a legelterjedtebb lágyeleség reszelt sárgarépa-főtt tojás keveréke, változatosan kiegészítve ásványi anyagokkal, növényi és állat eredetű táplálékokkal), de miként a kereskedés eladója is mutatta, léteznek kész, szárított álagú készítmények is, melyeket víz hozzáadásával kell "tálalhatóvá" tenni.
Üdvözlöm, Könnyen előfordulhat, hogy vízköves a teknős páncélja.... Alapvetően nem szükséges a teknősök páncélját tisztítani. Ha mindenképpen szeretné, akkor kefével és tiszta vízzel lehet tisztítani, de szerintem felesleges, hiszen ahogyan növekszik a teknős le fogja vedleni a régi pajzsait... Üdv-Éva