851. Nyuszi, akinek csirke-íze van?
Mi van akkor, ha a kutya nem megenni akarja a nyulat, hanem tisztogatni? A nyuszi mindezt döbbenten tűri. A kutya pedig rendkívül elégedett magával.
Mi van akkor, ha a kutya nem megenni akarja a nyulat, hanem tisztogatni? A nyuszi mindezt döbbenten tűri. A kutya pedig rendkívül elégedett magával.
Elképesztően kreatív mutatványokat ad elő ez a papagáj, aki, bár elsőre úgy tűnik, az orrát akarja kifújni, valójában vicces produkciót láthatunk egy egyszerű papírzsebkendő felhasználásával.
Az onagadori dísztyúk tenyésztésének és fejlődésének történetét jórészt homály fedi, de állítólag a japánok már 1000 évvel ezelőtt importáltak hosszúfarkú tyúkokat Indonéziából.
Ausztráliai hazájában olyan közönséges a nimfapapagáj, mint nálunk a varjú. Mindenütt megtalálható a városi parkoktól az őserdőkig. Európába feltételezhetően a hullámos papagájjal egy időben kerülhetett és könnyű tenyészthetősége miatt a madárkedvelők hamar felfedezték előnyeit.
A kutyák rosszul viselik a 30 foknál melegebb időt: könnyen hőgutát kapnak! Ilyen időben a kutyának legyen árnyékos helye, legyen előtte bőven friss víz, sétáltatni és szállítani reggel vagy este ajánlott!
Nehéz feladat. A gallér és /vagy a kötés a legbiztosabb megoldás, de ezek szerint nehézkes. Létezik egy keserű spray ,amivel egyes állatoknál meg lehet akadályozni a kötés lerágását. Állatpatikában próbálja beszerezni.A gallért valahogy rá kéne ügyeskedni.
A kiabálás állandósulásának, feltehetőleg hormonális háttere lehet, talán pár vásárlásával megoldható. Persze erre nincs garancia, főként szelíd, emberhez kötődő madár esetén. Lehet próbálkozni új, nagyobb kalitba költöztetéssel, lakásban szabadon tartással, fehérje és "E" vitaminban szegény étrenddel. Ha mindez néhány héten belül nem hoz eredményt, akkor több toleranciára lesz szükség. Adjon időt a papagájnak, meg kell szoknia az új helyét. Még csak most hozták.
Kedves gazdi, őszintén sajnálom, a halál okára pontosan csak a boncolás, és a leletek vizsgálata után lehetne fényt deríteni. Boncolást sok állatorvos vállal, de ha az Öné nem, akkor az Állatorvostudományi Egyetemen biztosan elvégzik. Az árról náluk kellene érdeklődni.
Kedves Györgyi! Ajánlom figyelmébe a www.4tappancs.hu honlapon keresztül elérhető "Félős és agresszív kutyák" ismeretterjesztő e-oktatást. - Sokkal korábban kellett volna szakemberhez fordulni ! - A leírtak alapján a tünetek és reakciók eléggé összetettek, egy helyszíni megfigyelés, adatfelvétel és a tartási körülmények ellenőrzését követően lehet érdemben tanácsokat adni, tréning lehetőségeket megbeszélni. (Kb. 4-6 tréningóra szükséges és kb. 6 hónap után jelentkeznek az első érdemleges változások.) - Bach-virágterápiávalis lehet segíteni! keressenek nyugodtan, segítek!
Kedves Gazdi! Az Ön által leírt tünetek alapján feltehetően egy lassan progrediáló betegségről van szó a cicáján. Nagyon nehéz így a távolból meghatározni, hogy neurológiai vagy ortopédiai beteg, de az biztos, hogy amikor a gerincén fetreng a földön, és összevizel mindent, akkor vagy fájdalmakat, vagy szúró, égető érzést érezhet. Az első lépés ilyenkor mindig egy gerinc-röntgen, és ha negatív, akkor aszerint haladunk tovább a kivizsgálásban és a gyógykezelésben. Ami az Önök esetében elérhető, hogy az állatorvosuktól vegyenek fájdalom-csillapító és gyulladáscsökkentő hatású tablettát, olyat, amelyet tartósan, éveken át szedhet a cica. Ennél többet sajnos a fentiekben ismertetett okok miatt nem tudok segíteni. Üdvözlettel: Kiss Gabriella