851. Nyuszi, akinek csirke-íze van?
Mi van akkor, ha a kutya nem megenni akarja a nyulat, hanem tisztogatni? A nyuszi mindezt döbbenten tűri. A kutya pedig rendkívül elégedett magával.
Mi van akkor, ha a kutya nem megenni akarja a nyulat, hanem tisztogatni? A nyuszi mindezt döbbenten tűri. A kutya pedig rendkívül elégedett magával.
Elképesztően kreatív mutatványokat ad elő ez a papagáj, aki, bár elsőre úgy tűnik, az orrát akarja kifújni, valójában vicces produkciót láthatunk egy egyszerű papírzsebkendő felhasználásával.
Az onagadori dísztyúk tenyésztésének és fejlődésének történetét jórészt homály fedi, de állítólag a japánok már 1000 évvel ezelőtt importáltak hosszúfarkú tyúkokat Indonéziából.
Ausztráliai hazájában olyan közönséges a nimfapapagáj, mint nálunk a varjú. Mindenütt megtalálható a városi parkoktól az őserdőkig. Európába feltételezhetően a hullámos papagájjal egy időben kerülhetett és könnyű tenyészthetősége miatt a madárkedvelők hamar felfedezték előnyeit.
A kutyák rosszul viselik a 30 foknál melegebb időt: könnyen hőgutát kapnak! Ilyen időben a kutyának legyen árnyékos helye, legyen előtte bőven friss víz, sétáltatni és szállítani reggel vagy este ajánlott!
A bőrön lévő szemölcsökre nem jellemző a rosszindulatú áttét. Ha növekszik vagy vérzik, akkor le kell operálni. A kisebbeket lehet elektromos szikével kiégetni, a nagyobbakat ki kell metszeni és összevarrni. Tehát irány az állatorvos!
A feltett kérdés ebben a formában szinte megválaszolhatatlan. Nem tudjuk ugyanis, hogy egyben nyelte-e le a kutya, vagy esetleg szétrágta? De ugyanúgy nincsenek információk a kutyáról sem. Nem tudjuk, hogy produkál-e már valamilyen tünetet, ami arra utalhatna, hogy esetleg baj van. Úgyhogy én ezek alapján most azt mondom, hogy vigye állatorvoshoz.
A hír némi finomításra szorul.ugyanis a Pseudomonas aeruginosa egy baktérium,amely megfelelő antibiotikum hatására elpusztul. Feltehetően a baktérium kimutatása valamely bakteriológiai laborban történt és ugyanitt a baktérium ellen hatásos antibiotikumokat is meg tudják nevezni.No azzal az antibiotikummal kell elpusztítani a baktériumokat és akkor az általuk fenntartott gyulladás is megszűnik.
A fürtös széklet, az a vitaminbélsár, ez teljesen természetes. Most ebben az időben, közeleg a tavasz- a nappalok hosszabbak- a nyuszik is változnak, mint minden más háziállat is. A szőr is ezért lesz már hiányos, mert a folyamatos vedlés jobban látszik- ez különösen, oroszlánoknál és rexeknél tapasztalható. Ha jókedvű a nyuszi, eszik azért, iszik, van széklet és vizelet, akkor nincs gond.:)
Kedves Gazdi! No igen, nagyon sok "szaporító" állítja ezt a kutyáról, hogy volt féregtelenítve... az igazi tenyésztő igazolást ad, átadja a listát, hogy mikor volt a féregtelenítés pontosan és melyik oltás következik. NEm történt nagy baj, ha már elkezdték a féregtelenítést és az oltások beadását.Ha betartották az alapvető higiéniás szabályokat, nem kaphatták el a kutyustól. DE Különösen fontos ismernie minden gazdinak, hogy a féregtelenítő tabletták csak a kifejlett férgekre hatnak, a peték, féreglárvák sajnos zavartalanul élhetnek tovább a kutyusokban. Ez elsősorban azt jelenti, hogy legalább három havonta mindenképpen meg kell ismételni a féregtelenítést, hogy az időközben újra kifejlődött élősködőktől ismét megszabadítsuk kedvencünket - és elhárítsuk a gazdákra leselkedő veszélyeket is. Sokan kérdezik, hogy mikor lehet először utcára vinni a kiskutyát, így erről már írtunk cikket, olvassák el >>