851. Nyuszi, akinek csirke-íze van?
Mi van akkor, ha a kutya nem megenni akarja a nyulat, hanem tisztogatni? A nyuszi mindezt döbbenten tűri. A kutya pedig rendkívül elégedett magával.
Mi van akkor, ha a kutya nem megenni akarja a nyulat, hanem tisztogatni? A nyuszi mindezt döbbenten tűri. A kutya pedig rendkívül elégedett magával.
Elképesztően kreatív mutatványokat ad elő ez a papagáj, aki, bár elsőre úgy tűnik, az orrát akarja kifújni, valójában vicces produkciót láthatunk egy egyszerű papírzsebkendő felhasználásával.
Az onagadori dísztyúk tenyésztésének és fejlődésének történetét jórészt homály fedi, de állítólag a japánok már 1000 évvel ezelőtt importáltak hosszúfarkú tyúkokat Indonéziából.
Ausztráliai hazájában olyan közönséges a nimfapapagáj, mint nálunk a varjú. Mindenütt megtalálható a városi parkoktól az őserdőkig. Európába feltételezhetően a hullámos papagájjal egy időben kerülhetett és könnyű tenyészthetősége miatt a madárkedvelők hamar felfedezték előnyeit.
A kutyák rosszul viselik a 30 foknál melegebb időt: könnyen hőgutát kapnak! Ilyen időben a kutyának legyen árnyékos helye, legyen előtte bőven friss víz, sétáltatni és szállítani reggel vagy este ajánlott!
Kedves Gazdi! Előfordulhat, hogy álvemhes. Mihamarabb el kellene vinni állatorvoshoz kivizsgálásra, gyógyszeres kezelésre lesz szükség, hosszú távon pedig az ivartalanítás a megoldás. Cikkeink az álvemhességről: 3 mód az álvemhes kutyánk gyógyítására Félrevezető ösztönök – álvemhesség Hogyan kezelhető az álvemhes kutya?
Kedves Gazdi! Ez nagyon általános kérdés, ez függ a kutyától (mekkora a kutyus , milyen a szeme állapota stb), illetve természetesen állatorvosi rendelőnként is változhat az ára. Érdemes lenne több helyen is megkérdezni, de látatlanban sehol nem fog árajánmlatot kapni.
Kedves olvasó! Több ok is lehetséges, egészen biztosat vizsgálat után lehetne mondani. Ha van lehetősége orvoshoz vinni, akkor sokat lehetne előrelépni a biztos diagnózis felé. Enélkül egy széles hatás spektrumú antibiotikumos kezelést javasolnék. Mivel antibiotikumról van szó ezért a kiíráshoz állatorvoshoz kell fordulni, mivel csak recept ellenében tudják majd odaadni a szert állatpatikában
Szerintem a legegyszerűbb megoldás, ha újra meglátogatják a doktornőt, ugyanis ő látta milyen volt a sérülés... Ahogyan leírta, az valószínűleg normális gyógyulási folyamat, de azért megnyugtatóbb lenne, ha szavatott szem is látja...
Kedves gazdi! Előfordulhat, hogy idegrendszeri problémáról van szó (ha biztosan nem bolhás vagy férges a cica). El kellene vinni állatorvoshoz, hogy pontos diagnózist kapjanak.