851. Nyuszi, akinek csirke-íze van?
Mi van akkor, ha a kutya nem megenni akarja a nyulat, hanem tisztogatni? A nyuszi mindezt döbbenten tűri. A kutya pedig rendkívül elégedett magával.
Mi van akkor, ha a kutya nem megenni akarja a nyulat, hanem tisztogatni? A nyuszi mindezt döbbenten tűri. A kutya pedig rendkívül elégedett magával.
Elképesztően kreatív mutatványokat ad elő ez a papagáj, aki, bár elsőre úgy tűnik, az orrát akarja kifújni, valójában vicces produkciót láthatunk egy egyszerű papírzsebkendő felhasználásával.
Az onagadori dísztyúk tenyésztésének és fejlődésének történetét jórészt homály fedi, de állítólag a japánok már 1000 évvel ezelőtt importáltak hosszúfarkú tyúkokat Indonéziából.
Ausztráliai hazájában olyan közönséges a nimfapapagáj, mint nálunk a varjú. Mindenütt megtalálható a városi parkoktól az őserdőkig. Európába feltételezhetően a hullámos papagájjal egy időben kerülhetett és könnyű tenyészthetősége miatt a madárkedvelők hamar felfedezték előnyeit.
A kutyák rosszul viselik a 30 foknál melegebb időt: könnyen hőgutát kapnak! Ilyen időben a kutyának legyen árnyékos helye, legyen előtte bőven friss víz, sétáltatni és szállítani reggel vagy este ajánlott!
Kedves érdeklődő, A Neptun Aquaplant & CO2 akváriumi növénytáp. Széndioxid táptabletta vízinövények részére. A növények kielégítő fejlődéséhez szükséges egyik alapvető tápanyag a széndioxid, amit ez a tabletta oldódása során juttat az akvárium vízébe. Emellett komplett makro- és mikroelem ellátást biztosít, valamint emelt vastartalmával megakadályozza a levelek elsárgulását. Hatóanyagai a vizet kissé lágyítják, savanyítják, ami a legtöbb növény számára kedvező. FIGYELEM!Kemény, lúgos vizet kedvelő halak (pl. afrikai sügérek) vizében nem használható!
Kedves Gazdi! Minél hamarabb ajánlott az ivartalanítás, mindkét kutyáé! Cikkek a atémában: Gyakori kérdések az ivartalanítással kapcsolatban >> A kutya ivartalanítása: mikor, és miért kell túlesni rajta? >> 10+1 tévhit - a kutyák ivartalanításáról >>
A történet felelőtlenségről szóló részét nem részletezem, feltételezem e nélkül is tisztában vannak vele. A madárka lába kisebb torzulás mellett, de remélhetőleg össze fog forrni. Ellenkező esetben a lábfejét is elveszti. Akár kisebb lábhibával, akár lábcsonkon, de valamilyen szinten biztos, hogy járni fog. A párbaállásban ez nem befolyásolja, de a párzás folyamatában lehet akadály. Most arra van szükség, hogy minél kevesebb felesleges kacat(hinta, csengő, tükör, stb.) legyen a kalitban, az etető, itató tálat a lehető legegyszerűbben meg tudja közelíteni. Minél kevesebbet zavarják, ne kerüljön például nyíló ajtó közelébe és más olyan dolog, háziállat sem lehet a környezetében, ami megijeszti és felrepülésre, menekülésre készteti. Legalább 2 hétig fokozottan kell ezekre figyelni. Ha az orvos nem adott gyulladáscsökkentő antibiotikumot, arra később szükség lehet, amennyiben pár nap után a duzzanat nem csökken, a lábfej-lábszár ödémásodna.
Kedves Gazdi! Például, hogy egy szilánk befúródott a nyálkahártyába, vagy megcsípte egy darázs, vagy gyulladás alakult ki ott. Mindesetre el kellene vinni egy állatorvoshoz. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Kedves Gazdi! A 2. kutya nem mindig megoldás, sőt! -problémás kutyánál ronthat a helyzeten! Ami ajánlott: kutyák mielőbbi ivartalanítása falkarangsor felállítása, Ön legyen a falkavezér! >> két kutya egy háznál? olvassa el a cikket >> kutyaiskola, tükör módszer!!!! A Tükör iskolákon általában is nagyon jó és a témához értő szakemberek dolgoznak, a budapesti iskolákon pedig vannak Tükör terápiás szakemberek, akik az agresszív, illetve félős kutyák gyógyításával foglalkoznak. A probléma megoldható, de menjen el egy kutyaiskolába! Ráadásul ez esetben különösen fontos, hogy Tükör iskolába menjen, mert az ilyen eseteket sokszor rosszul kezelik más kutyaiskolákon.