856. A leggyakoribb halbetegségek, amit egy akvaristának ismernie kell
Kezdő és gyakorlott akvaristákkal egyaránt előfordul, hogy megbetegszenek a halai. Ilyenkor az első és legfontosabb dolog az, hogy felismerjük beteg-e!
Kezdő és gyakorlott akvaristákkal egyaránt előfordul, hogy megbetegszenek a halai. Ilyenkor az első és legfontosabb dolog az, hogy felismerjük beteg-e!
A legtöbb kutyatulajdonos nagyon jól tudja, hogy egyes élethelyzetek mennyire megterhelőek kedvencük számára. Ugyanúgy, mint mi emberek, az állatok is nyugalomra, biztonságra és állandóságra vágynak maguk körül.
Nincsenek őszülő pikkelyeik, nem kopaszodnak, nem ráncosodnak, és nem lassulnak. Néhány apró gyík csak 1-2 évig él, míg például a varánuszok akár megérhetik a harmadik X-et is. Apró jelekből azért következtethetünk, melyiküknek mennyi ideje van még hátra.
Az újszülött csikó kezdetben anyatejjel táplálkozik, ami nem meglepő egy emlősállat esetében. Sőt, kifejezetten elvárás.
Az alábbi összeállításban négy állatvédő szervezet egy-egy gazdikereső védencét mutatjuk be. A szervezetek weboldalain további örökbefogadható kutyusokat találsz!
Kedves Gazdi! Az angol bulldog fejremegése (vagy bármely más kutyafajtáé is) tipikus parciális epilepsziás roham. A honlapomon (www.kutyaepilepszia.hu) a Videók mappában feltehetően rá fog ismerni az általam epilepszia gondozásba vett és gyógykezelt Arthur nevű angol bulldog betegem rohamtünetére. Üdvözlettel: Dr Kiss Gabriella
Vasfát, mangróvét, szőlőtőkét ajánlanék, mint természetes dekorációk.
A fogváltás miatt nem jellemző a bűzös szájszag. Nézesse meg állatorvosával a cica szájüregét, nincs-e valami rendellenesség benne?
Kedves Laura! Örülök, hogy nyuszitenyésztésbe fogtok, nagyon szép munka.:) Az állatokat érdemes- sőt kötelező- myxomatózis és a vérzéses betegség ellen oltani. Ezt érdemes tavasz előtt megtenni. Ezek a betegségek halálosak és a szúnyogok terjesztik a vírust, tehát a megjelenésük előtt gondoskodni kell az oltásról. Már létezik kombinált vakcina is.:) A nyúl fülét ha szépen tisztán tartjátok nem lesz baj. A nyúl nagyon tiszta állat, mosakszik eleget, de azért hetente nézzetek bele a fülébe.:) Ha figyeltek a fülrühössége elkerülhető.:) Sok sikert...
Kedves Érdeklődő! Valószínű, hogy unalomból rágja, próbálkoztak már toalettpapír-gurigával? Nálunk is voltak ilyen problémák, de a gurigáért cserébe lemondtak a rácsról, viszont sok gurigát "elfogyaszthatnak". A karmokat nagyon nehéz vágni a pici méret miatt, meg lehet kérdezni egy állatorvost, hogy levágná-e. Mi magunk vágtuk a szükséges esetben, de elég óvatosan kell vágni, nehogy megsérüljön a karom beidegzett része. Csak abban az esetben vágtuk, ha már jelentősen visszahajolt a karom, a hosszabbat könnyebb is vágni, amíg nem volt muszáj, addig nem vágtuk. Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta (Nitta)