856. A leggyakoribb halbetegségek, amit egy akvaristának ismernie kell
Kezdő és gyakorlott akvaristákkal egyaránt előfordul, hogy megbetegszenek a halai. Ilyenkor az első és legfontosabb dolog az, hogy felismerjük beteg-e!
Kezdő és gyakorlott akvaristákkal egyaránt előfordul, hogy megbetegszenek a halai. Ilyenkor az első és legfontosabb dolog az, hogy felismerjük beteg-e!
A legtöbb kutyatulajdonos nagyon jól tudja, hogy egyes élethelyzetek mennyire megterhelőek kedvencük számára. Ugyanúgy, mint mi emberek, az állatok is nyugalomra, biztonságra és állandóságra vágynak maguk körül.
Nincsenek őszülő pikkelyeik, nem kopaszodnak, nem ráncosodnak, és nem lassulnak. Néhány apró gyík csak 1-2 évig él, míg például a varánuszok akár megérhetik a harmadik X-et is. Apró jelekből azért következtethetünk, melyiküknek mennyi ideje van még hátra.
Az újszülött csikó kezdetben anyatejjel táplálkozik, ami nem meglepő egy emlősállat esetében. Sőt, kifejezetten elvárás.
Az alábbi összeállításban négy állatvédő szervezet egy-egy gazdikereső védencét mutatjuk be. A szervezetek weboldalain további örökbefogadható kutyusokat találsz!
A hasmenésnek számos oka lehet. Ha egy nap útán nem múlik el magától, javaslom vigye el állatorvosához, hogy segíthessen.
Valószínűleg a macskája ivarzik, ezért viselkedik így (macskáknál nem szímít, hogy testvérek). A probléma végleges megoldását az ivartalanítás jelenti. MIndegyik cicát ivartalanítani kellene.
A kutyák időnként hányhatnak különösebb betegség nélkül is. Ennek ellenére, hogyha Önt zavarja, és nem tartja elfogadhatónak ezt a magyarázatot, akkor egy alapos kivizsgálás (vérvétel, hasi RTG, esetleg kontrasztos sorozatfelvétel, hasi UH, eliminációs diéta, stb) segíthet kizárni a komolyabb okokat.
A kecskéknél általában hetekkel korábban kitelik a tőgy, idősebb kecskéknél fordulhat elő, hogy késik a laktáció. Számításba lehet venni azt is, hogy esetleg nem is vemhes csak szalmahasa van. Amennyiben mégis megellik és nincs tej, tejpótló tápszerrel is lehet nevelni a gidát
A minőségi száraz tápok hátoldalán található adagolási útmutató a legtöbb esetben jó alapnak szolgál, bátran követheti az ajánlásokat a gazdi. Ez alól csak olyan kutyák képeznek kivételt, akik fokozott fizikai igénybevételnek vannak kitéve. Ezeknél az egyedeknél nem biztos, hogy elengednő a táblázatban szereplő mennyiség. Az, hogy egy kutyus kéreget a gazditól, nem jelent önmagában semmit. Amíg a kutya nem sovány, jó általános fizikai állapotban van, addig nem kell emelni a táp mennyiségét. A hányás lehet akár csak azért is, mert érzékenyebb a gyomra. Ilyenkor meg lehet próbálni 1-2 napig rizses diétát tartani nála. Féreghajtást mindenképpen javasolnék. Ha a hányás nem szűnik ezekután sem, érdemes olyan tápra váltani, ami érzékeny emésztőrendszerű kutyáknak lett kifejlesztve.