856. A leggyakoribb halbetegségek, amit egy akvaristának ismernie kell
Kezdő és gyakorlott akvaristákkal egyaránt előfordul, hogy megbetegszenek a halai. Ilyenkor az első és legfontosabb dolog az, hogy felismerjük beteg-e!
Kezdő és gyakorlott akvaristákkal egyaránt előfordul, hogy megbetegszenek a halai. Ilyenkor az első és legfontosabb dolog az, hogy felismerjük beteg-e!
A legtöbb kutyatulajdonos nagyon jól tudja, hogy egyes élethelyzetek mennyire megterhelőek kedvencük számára. Ugyanúgy, mint mi emberek, az állatok is nyugalomra, biztonságra és állandóságra vágynak maguk körül.
Nincsenek őszülő pikkelyeik, nem kopaszodnak, nem ráncosodnak, és nem lassulnak. Néhány apró gyík csak 1-2 évig él, míg például a varánuszok akár megérhetik a harmadik X-et is. Apró jelekből azért következtethetünk, melyiküknek mennyi ideje van még hátra.
Az újszülött csikó kezdetben anyatejjel táplálkozik, ami nem meglepő egy emlősállat esetében. Sőt, kifejezetten elvárás.
Az alábbi összeállításban négy állatvédő szervezet egy-egy gazdikereső védencét mutatjuk be. A szervezetek weboldalain további örökbefogadható kutyusokat találsz!
A lezajlott heregyulladás biztosan nem jár a fedezőképesség megváltozásával. Az egy más kérdés, hogy a termékenyítő képességben lehetnek esetleg zavarok, ha a gyulladás érintette a spermiuomokat termelő szöveteket. Ez azonban csak nagyon extrém esetben ér el olyan szintet, hogy az ivarsejt termelés erősen visszaessen. A lezajott heregyulladásnak biztosan nem lesz köze a kutya vérmérsékletéhez, viselkedéséhez.
1./ Ha a csonterősítés (főleg, ha nem röntgenkép alapján született a döntés) nem vezetett eredményre, - akkor illene tovább diagnosztizálni a tünetet. A fájdalomcsillapítást nem lehet még egy évtizedig csinálni ! Forduljon mozgás-szervi specialistához. 2./ Egyértelműen rangsor/dominancia probléma, (aminek feltehetően genetikai háttere is van, de nincs összefüggésbe azzal, hogy 10 alomtestvér volt !)- ami még az álom/regenerálódás időszekot is befolyásolja. Ajánlom figyelmébe a www.szuperKUTYA.hu programot és a "Félős és Agresszív kutyák" e-learning ismeretterjesztő oktatást: www.4tappancs.hu
A szembetegségek kezeléséhez, a korrekt diagnózis felállításához elengedhetetlen az alapos és szakszerű szemészeti vizsgálat, látatlanban nem lehet mondani semmit. A kamilla tea a sérült szemen valószínűleg nem fog segíteni. Javaslom az állatorvos felkeresését.
Kedves Érdeklődő! Mindenképpen meg kellene mutatni állatorvosnak, hiszen itt kb. 10-20 oldalt tudnék írni a cicasántaság okairól, a teljesség igénye nélkül. Egy alapos és szakszerű vizsgálattal viszont valószínűleg hamar megállapítható a sántaság oka (trauma? fertőzés? egyéb szervi baj? stb.). itt talál Önhöz közeli ortopéd állatorvos: http://www.kisallatortopedia.hu/allatorvostagok
Sajnos ezt akkor, ha az állat termékeny tojásokat rak.. előbb nem... Üdv-ÉVa